تنیس فا

دنیل مدودف با شکست الکساندر زورف قهرمان مسترز شانگهای شد

0

فصل رویایی دنیل مدودف با قهرمانی در مسترز شانگهای ۲۰۱۹ ادامه دارد.

تنیسفا – در دیدار نهایی مسابقات مسترز ۱۰۰۰ امتیازی شانگهای، دنیل مدودف تنیس‌باز جوان روس به آسانی از سد الکساندر زورف آلمانی عبور کرد و فاتح این رقابت‌ها شد.

مدودف در این مسابقه که یک ساعت و ۱۳ دقیقه به طول انجامید، توانست حریف آلمانی خود را در دو ست متوالی و با نتایج ۱-۶ و ۴-۶ مغلوب کند.

این نخستین پیروزی مدودف برابر زورف بود؛ در چهار مصاف قبلی این دو‌ جوان اهل هامبورگ به پیروزی رسیده بود.

تنیس‌باز اهل مسکو در ۶ـمین فینال متوالی‌اش موفق شد ۲ـمین عنوان مسترز و ۷ـمین عنوان حرفه‌ای خود را کسب نماید. او اولین مسترز خود را تابستان امسال در سینسیناتی کسب کرد.

این بازیکن ۲۳ ساله که در شانگهای بدون از دست دادن حتی یک ست به قهرمانی رسید در مسیر راهیابی به فینال، کامرون نوری، واچک پاسپیسیل، فابیو فونینی و استفانوس سیتسیپاس را پشت سر گذاشت.

مدودف با پیروزی امروز، ۵۹ـمین برد خود در فصل ۲۰۱۹ را به دست آورد؛ او در این فصل بیشترین تعداد پیروزی را به دست آورده است. نواک جوکوویچ و رافائل نادال هر کدام با ۴۸ پیروزی او را دنبال می‌کنند.

نیمۀ دوم سال ۲۰۱۹ برای مدودف رویایی سپری شده است. وی با شروع فصل هاردکورت آمریکای شمالی در رقابت‌های ۵۰۰ امتیازی واشینگتن و مسترز مونتریال به نائب‌قهرمانی رسید و در سینسیناتی توانست اولین جام بزرگ خود را دشت کند. مدودف در نیویورک نیز عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود به جای گذاشت و نائب‌قهرمان شد.

این ستاره جوان تنیس جهان سپس در رقابت‌های خانگی سن‌پترزبورگ جام قهرمانی را بالای سر برد و حالا با فتح تنها مسترز قارۀ آسیا یک عنوان مهم دیگر را به افتخارات خود اضافه کرد.

مدودف که پیش‌تر جواز حضور در مسابقات فینال تور جهانی در لندن را کسب کرده بود، با این برد ۱۰۰۰ امتیاز به دست آورد و جایزۀ ۱/۳۷۴/۹۹۵ ندارد دلاری مسابقات را با خود به خانه برد.

اما در طرف دیگر، الکساندر زورف که برای فتح ۴ـمین مسترز خود تلاش می‌کرد، از رسیدن به این مهم بازماند. او با صعود به فینال شانگهای، ۶۰۰ امتیاز به مجموع امتیازات خود اضافه کرد و شانس خود را برای حضور در رقابت‌های فینال تور جهانی افزایش داد.

3/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید