تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۱۸؛ ادامه یکه‌تازی فدرر در SW19، صعود پلیشکووا و سرینا ویلیامز به دور چهارم

0

تنیسفا: در پنجمین روز ار رقابت‌های ویمبلدون، راجر فدرر با پیروزی ۰-۳ مقابل اشتروف به پیشروی خود در مسابقات ادامه داد و الکساندر زورف که کارش در مقابل تیلور فریتس گره خورده بود در نهایت موفق به شکست حریف آمریکایی خود شد. در بخش زنان نیز سرینا ویلیامز بدون واگذار کردن ست به مرحله‌ی چهارم رسید اما خواهرش وینس مقابل کی‌کی برتنس هلندی شکست خورد و حذف شد.

در مرحله‌ی سوم رقابت‌های گرند اسلم ویمبلدون روز گذشته راجر فدرر در ورزشگاه مرکزی به مصاف یان-لیونارد اشتروف آلمانی رفت و با پیروزی سه بر صفر (۲-۶ ۵-۷ ۳-۶) مقابل این تنیس‌باز آلمانی، برای ۱۶ـمین بار در دوران ورزشی‌اش به هفته‌ی دوم این مسابقات راه پیدا کرد.

فدرر با شکست اشتروف، ۱۷۵ـمین پیروزی خود در زمین‌های چمن را کسب کرد و با عبور از جیمی کانرز آمریکایی رکورد بیشترین پیروزی در چمن را به خود اختصاص داد.

دارنده ۲۰ عنوان گرند اسلم حالا در ۲۹ ست قبلی خود در ویمبلدون پیروز بوده و در سه مرحله‌ی قبل حتی یک‌بار نیز شانس شکستن سرویسش را به رقبایش نداده است که نشان از عملکرد فوق‌العاده‌ی این تنیس‌باز ۳۶ ساله در زمین‌های چمن ویمبلدون دارد.

برای دنبال کردن اخبار لحظه‌ای رقابت‌های ویمبلدون و تماشای خلاصه مسابقات و هم‌چنین اطلاع از کانال‌های پخش‌کننده گرند اسلم ویمبلدون در کانال تنیسفا عضو شوید

فدرر که قهرمانی در ۹ دوره مسابقات ویمبلدون را در کارنامه دارد، در مرحله‌ی بعد با آدرین مانارینوی چپ‌دست دیدار خواهد کرد؛ مانارینو روز گذشته موفق شد در پنج ست دنیل مدودف جوان را شکست دهد و به دور چهارم برسد. فدرر در مصاف‌های رودررو با مانارینو ۰-۵ پیش است.

الکساندر زورف، سید شماره ۴ برای رسیدن به مرحله‌ی چهارم مجبور شد یک دیدار ۵ سته را انجام دهد؛ در این مسابقه که به دلیل بارش باران در ۲ روز برگزار گردید، زورف در حالی‌که در ست شماری ۲ بر یک برابر تیلور فریتس، تنیس‌باز جوان آمریکایی عقب افتاده بود، توانست در ۲ ست بعدی پیروز شود و به دور سوم رقابت‌ها راه یابد. (نتیجه: ۲-۶ ۱-۶ ۷-۶ ۷-۵ ۴-۶)

در مسابقه‌ی دیگر، گائل مونفیس فرانسوی با شکست سم کوئری، بخت ۱۱ قهرمانی شگفتی آفرید تا در ۱۰ـمین حضورش در ویمبلدون برای نخستین بار به دور چهارم این رقابت‌ها صعود کند. (نتیجه: ۲-۶ ۴-۶ ۴-۶ ۷-۵) تنیس‌باز فرانسوی در سال‌های گذشته در ۳ گرند اسلم آزاد استرالیا، آزاد فرانسه و آزاد آمریکا توانسته بود تا مرحله ۱/۴ پایانی یا بالاتر صعود کند اما هرگز در ویمبلدون موفق به انجام این مهم نشده بود.

مونفیس در دور چهارم با کوین اندرسون، بخت هشتم قهرمانی مصاف خواهد داشت. اندرسون نیز با پیروزی برابر کولشرایبر آلمانی توانست به مرحله‌ی چهارم راه پیدا کند. این دو تاکنون در زمین‌های چمن با یک‌دیگر مصاف نداشته‌اند.

جان ایزنر آمریکایی از دیگر برندگان روز گذشته بود؛ وی با پیروزی سه بر صفر (۴-۶ ۳-۶ ۳-۶) مقابل رادو آلبوت از مولداوی، برای نخستین بار در دوران ورزشی‌اش به هفته‌ی دوم مسابقات ویمبلدون رسید.

استفانون استیپاس، جوان آینده‌دار یونانی نیز با غلبه بر توماس فابیانو که در دور قبل واورینکا را شکست داده بود، موفق شد به دور چهارم ویمبلدون برسد. (نتیجه: ۲-۶ ۱-۶ ۴-۶) این تنیس‌باز ۱۹ ساله نخستین بازیکن اهل یونان است که حضور در جمع ۱۶ نفر برتر یک تورنمنت گرند اسلم را پس از حرفه‌ای شدن تنیس تجربه می‌کند.

استیپاس در مرحله بعد با ایزنر دیدار خواهند کرد.

مکنزی مک‌دانلد، دیگر آمریکایی حاضر در بخش مردان نیز توانست با عبور از سد گیدو پلیا، بازیکنی که با شکست چیلیچ شگفتی‌ساز شد، نخستین حضور خود در مرحله‌ی چهارم مسابقات ویمبلدون را تجربه کند. (نتیجه: ۶-۷ ۴-۶ ۴-۶)

در بخش زنان، کارولینا پلیشکووا اما به دردسر افتاد و تا آستانه شکست پیش رفت؛ بخت هفتم قهرمانی در حالی‌که ست نخست را به میهایلا بوزارنسکو واگذار کرده و در ست دوم نیز ۱-۴ مقابل این تنیس‌باز رومانیایی عقب افتاده بود، توانست به بازی بازگردد و وی را شکست دهد. (نتیجه: ۱-۶ ۶-۷ ۶-۳)

سرینا ویلیامز، قهرمان ۷ دوره ویمبلدون هم در دو ست نزدیک (۶-۷ ۵-۷) برابر کریستینا ملادنوویچ فرانسوی به پیروزی رسید و به مرحله‌ی چهارم صعود کرد. خواهر بزرگتر سرینا یعنی وینس، فینالیست دوره‌ی قبل اما با شکست برابر کی‌کی برتنس هلندی، از گردونه‌ی رقابت‌ها کنار رفت. (نتیجه: ۶-۸ ۷-۶ ۲-۶)

مدیسون کیز، بخت دهم قهرمانی نیز با پذیرش شکست از یوگینیا رودینا، تنیس‌بازی که از جدول مقدماتی به جدول اصلی رسیده، از دور مسابقات جذف شد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید