تنیس فا

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۱۷؛ وداع زودهنگام الکساندر زورف با شکست مقابل برنا چوریچ / حذف سونگا به دست شاپووالوف

0

تنیسفا: در سومین روز از رقابت‌های آزاد آمریکا ۲۰۱۷، الکساندر زورف آلمانی در برابر حریف کروات خود، بورنا چوریچ در چهار ست تن به شکست داد و حذف شد. دنیس شاپووالوف، پدیده ۱۸ ساله تنیس جهان هم به راحتی ژو ویلفرد سونگای فرانسوی را کنار زد. در مهم‌ترین اتفاق بخش زنان نیز کرولاین وزنیاکی دانمارکی، بخت پنجم قهرمانی مغلوب اکاترینا ماکارووا شد و از صعود به دور بعد بازماند.

در روز سوم مسابقات گرند اسلم آزاد آمریکا، بامداد امروز الکساندر زورف ۱۹ ساله در ورزشگاه گرند استند به مصاف برنا چوریچ ۲۰ ساله رفت؛ در این دیدار که ۳ ساعت ۲۶ دقیقه به طول انجامید، چوریچ کروات موفق شد حریف آلمانی خود را در یک بازی نزدیک و با نتایج (۶-۷ ۶-۷ ۵-۷ ۶-۳) شکست دهد و به دور سوم صعود کند. زورف که امسال در ۵ تورنمنت (شامل دو تورنمنت مسترز) موفق به کسب قهرمانی شده، با شکست مقابل چوریچ باز هم در مسابقات گرند اسلم ناکام ماند. حاصل کار او در گرند اسلم‌ها تا به اینجا، ۱۳ پیروزی و ۱۴ شکست بوده که برای او آمار ضعیفی محسوب می‌شود.

زورف که انتظار می‌رفت در آزاد آمریکا بتواند در غیاب برخی از بزرگان تنیس خوش بدرخشد، در کنفرانس مطبوعاتی پس از مسابقه گفت: «ناراحت‌کننده است. رسیدن به مراحل بالاتر در پایین جدول بسیار هموار‌تر بود و من فکر می‌کردم که بتوانم به دورهای بالاتر صعود کنم.»

پخش زنده و آنلاین مسابقات تنیس آزاد آمریکا (یو اس اوپن ۲۰۱۷)

چوریچ نیز که برد ارزشمندی را به دست آورد، در همین خصوص توضیح داد: «می‌خواستم در سرویس‌های اولم موفق عمل کنم چون از لحاظ بدنی مشکل داشتم. سعی کردم امتیازها را کوتاه کنم و بیشتر از ضربات ریسکی استفاده کنم. او (زورف) سال فوق‌العاده‌ای را پشت سر گذاشته بنابراین پیروزی در این مسابقه ارزش زیادی برایم دارد.»

تنیس‌باز کروات در دور بعد به مصاف کوین اندرسون بلندقامت خواهد رفت که او نیز در سه ست ارنست گولبیس را شکست داد.

دیگر هم‌وطن چوریچ یعنی مارین چیلیچ، شانس چهارم قهرمانی نیز با ارائه‌ی یک بازی بی‌نقص توانست سه بر صفر (۳-۶ ۳-۶ ۳-۶) از سد فلوریان مایر آلمانی بگذرد.

دنیس شاپووالوف، تنیس‌باز آینده‌دار و ۱۸ ساله کانادایی نیز بار دیگر در طی چند هفته اخیر شگفتی آفرید؛ او موفق شد جو ویلفرد سونگا، بخت هشتم قهرمانی را در سه ست پیاپی (۷-۶ ۴-۶ ۴-۶) شکست دهد و راهی دور سوم آزاد آمریکا شود.

گزیده دیدار دنیس شاپووالوف – جو ویلفرد سونگا در تنیس آزاد آمریکا ۲۰۱۷

جان ایزنر، تنیس‌باز ۲۱۱ سانتی‌متری آمریکایی هم با غلبه بر هیئون چانگ در سه ست راهی دور سوم اوپن آمریکا شد. استیو جانسون، دیگر آمریکایی حاضر در مسابقات اما مقابل کایل ادموند بریتانیایی مغلوب شد و با مسابقات خداحافظی کرد.

برای اطلاع از برنامه روزانه، کانال‌های پوشش‌دهنده، نتایج لحظه‌به‌لحظه، اخبار و ویدیوهای مسابقات آزاد آمریکا به کانال تلگرام تنیسفا ملحق شوید.

لوکا پویی، سم کوئری، میشا زورف،پابلو کارنو بوستا، پائولو لورنزی، رادو آلبوت، نیکولاس ماهوت،دیگو شوارتزمن، میخاییل کوکوشکین و توماس فابیانو نیز از دیگر راه‌یافتگان به دور سوم بودند.

اما در مهم‌ترین دیدارهای عقب‌افتاده دور نخست که در روز سوم پیگیری شد، نیک کیریوس، تنیس‌باز جوان استرالیایی که حریف احتمالی راجر فدرر در دور چهارم به حساب می‌آمد، مقابل هم‌وطنش جان میلمن در ۴ ست (۱-۶ ۴-۶ ۶-۱ ۳-۶) شکست خورد و از مسابقات کنار رفت. کیریوس در این دیدار از ناحیه‌ی شانه احساس درد می‌کرد و در هنگام مسابقه نیز وقت استراحت پزشکی گرفت.

خوان مارتین دل‌پوتروی آرژانتینی اما در استادیوم آرتور اش توانست در ۳ ست نزدیک (۶-۷ ۶-۷ ۴-۶)، هنری لاکسونن سوییسی را شکست دهد. دومینیک تیم نیز در ادامه دیدار روز گذشته‌اش به راحتی الکس دی مینور استرالیایی را سه بر صفر (۱-۶ ۱-۶ ۴-۶) پشت سر گذاشت. گریگور دیمیتروف بلغار هم که این روزها بیش از همیشه آماده به نظر می‌رسد، در ۳ ست بر واسلاو سافرانک اهل جمهوری چک غلبه کرد.

فابیو فونینی، بخت ۲۲ قهرمانی از ناکامان روز سوم بود؛ تنیس‌باز جنجالی ایتالیایی مقابل هم‌وطنش استفانو تراوالیا در ۴ ست بازی را واگذار کرد.

در سایر مسابقات مهم، گائل مونفیس در یک مصاف تمام فرانسوی و در ۳ ست از سد ژرمی شاردی گذشت. توماس بردیچ نیز با همین نتیجه رایان هریسون را شکست داد. داوید گوفن در ۴ ست مقابل ژولین بنتو به برتری رسید. لئوناردو مایر آرژانتینی توانست ریشار گسکه فرانسوی را شکست دهد. میشا زورف از سد بنوا پر گذشت، فلیسیانو لوپز، آندری کوزنتسف را مغلوب کرد و روبرتو باتیستا آخوت هم بر آندریاس سپی ایتالیایی فائق آید.

در بخش زنان و از دور دوم رقابت‌ها، ماریا شاراپووای روس در یک بازی پر افت‌وخیز موفق شد تیمه‌آ بابوش مجارستانی را شکست دهد. وی ابتدا ست نخست را در تایبریک به بابوش واگذار کرد، اما در ادامه به بازی بازگشت و دو ست بعدی را با نتایج ۱-۶ و ۴-۶ از آن خود کرد و راهی دور سوم اوپن آمریکا شد.

گاربینیه موگوروسا، بهترین بازیکنِ این روزهای تنیس زنان نیز یینگ یینگ دوان چینی را در دو ست متوالی ( ۰-۶ ۴-۶) در هم کوبید.

کرولاین وزنیاکی دانمارکی اما از ناکامان بزرگ روز سوم بود؛ وی در سه ست (۱-۶ ۷-۶ ۲-۶) مقابل اکاترینا ماکارووای روس تن به شکست داد و با رقابت‌های این دوره وداع کرد. جینی بوشار کانادایی نیز از دیگر ناکامان روز چهارشنبه بود؛ او در دو ست مغلوب یوگینیا رودینای روسی شد و از مسابقات حذف شد.

در سایر دیدارهای مهم بخش زنان، وینس ویلیامز، قهرمان دو دوره آزاد آمریکا در دو ست (۴-۶ ۵-۷) بر اوسیان دودان فرانسوی غلبه کرد و پترا کویتووا در دو ست الیزه کورنت فرانسوی را شکست داد.

در دیدارهای باقی‌مانده از دور نخست زنان نیز اسوتلانا کوزنتسووا پس از اینکه سه مرتبه از شکست گریخت، موفق شد در تایبریک ست پایانی مارکتا واندروسووا را از پیش رو بردارد. کوکو ونده‌وی نیز در یک نبرد تمام آمریکایی در ۳ ست الیسون ریسک را شکست داد و اگنیشکا رادوانسکا در دو ست مقابل پترا مارتیچ به پیروزی رسید.

برنامه روز چهارم گرند اسلم آزاد آمریکا ۲۰۱۷

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید