تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۱۷؛ روز نهم: صعود جوکوویچ به دور یک‌چهارم پایانی / تاریخ‌سازی یوهانا کونتا با پیروزی مقابل سیمونا هالپ

0

تنیسفا: در هشتمین روز از مسابقات ویمبلدون ۲۰۱۷، نواک جوکوویچ در آخرین دیدار باقی‌مانده از دور چهارم رقابت‌ها آدریان مانارینوی فرانسوی را پشت سر گذاشت و در بخش زنان نیز با پیروزی وینس ویلیامز، یوهانا کونتا، ماگدالنا ریباریکووا و گاربینیه موگوروسا چهره راه‌یافتگان به مرحله نیمه‌نهایی مشخص شد.

در تنها مسابقه‌ی باقی‌مانده از دور چهارم رقابت‌های گرند اسلم ویمبلدون که به دلیل طولانی شدن دیدار رافائل نادال و ژیل مولر به روز گذشته موکول شد، نواک جوکوویچ صربستانی موفق شد در ۳ ست پیاپی (۴-۶ ۶-۷ ۲-۶) آدریان مانارینوی فرانسوی را شکست دهد و به دور یک‌چهارم پایانی مسابقات صعود کند. در این دیدار که در زمین مرکزی ویمبلدون برگزار شد، بخت دوم قهرمانی مسابقات در اواخر ست سوم از ناحیه‌ی شانه احساس ناراحتی و درخواست وقت استراحت پزشکی کرد. وی پس از بازی در این باره گفت: «این مشکل برای مدتی است که وجود داشته اما من هنوز قادرم بازی کنم. در مسابقات چمن امسال هنوز یک ست هم واگذار نکرده‌ام و بسیار انگیزه دارم که تا جایی که ممکن است پیش بروم.»

اما در بخش زنان، تکلیف چهار نفر راه‌یافته به دور نیمه‌پایانی مسابقات مشخص شد؛ گاربینیه موگوروسای اسپانیایی، نایب‌قهرمان ویمبلدون ۲۰۱۵، با نمایش خوب خود در زمین شماره ۱ توانست اسوتلانا کوزنتسووا را در دو ست متوالی (۳-۶ ۴-۶) شکست دهد و برای دومین بار به نیمه‌نهایی رقابت‌های ویمبلدون راه پیدا کند. عنوان‌دار مسابقات رولند گاروس ۲۰۱۶ پس از پیروزی روز گذشته گفت: «اتفاقات زیادی باید رخ دهد تا بتوان در یک گرند اسلم قهرمان شد. در حال حاضر احساس بسیار خوبی دارم. هجومی بازی می‌کنم و خطای زیادی مرتکب نمی‌شوم، از لحاظ بدنی هم با وجود مسابقات زیاد در وضعیت خوبی به سر می‌برم.»

دیدار دیگر این مرحله بین دارنده ۵ عنوان گرند اسلم ویمبلدون یعنی وینس ویلیامز ۳۷ ساله و یلنا استاپنکو، قهرمان رولند گروس ۲۰۱۷ ساله در زمین مرکزی باشگاه تنیس و کروکت انگلستان برگزار شد؛ ویلیامز که ۱۰۰ـمین حضورش در بخش انفرادی رقابت‌ها را تجربه می‌کرد، موفق شد با ارائه‌ی یک بازی برتر حریف ۲۰ ساله خود را شکست دهد و به مرحله‌ی نیمه‌نهایی صعود کند. (نتیجه: ۵-۷ ۳-۶)

برای اطلاع از آخرین اخبار، برنامه روزنامه و کانال‌های تلویزیونی پخش‌کننده رقابت‌های ویمبلدون به کانال تلگرامی تنیسفا مراجعه نمایید؛ کلیک کنید.

سیمونا هالپ و یوهانا کونتا، بخت دوم و ششم قهرمانی تماشایی‌ترین دیدار روز گذشته را برگزار کردند. در این دیدار جذاب و پایاپای که ۲ ساعت و ۳۸ دقیقه به طول انجامید، کونتا تاریخ‌ساز شد و با غلبه بر نایب‌قهرمان فرنچ اوپن امسال، به اولین تنیس‌باز زن بریتانیایی پس از ویرجینیا وید در سال ۱۹۷۸ بدل شد که به دور نیمه‌نهایی ویمبلدون راه می‌یابد. کونتا در این دیدار با نتایج (۴-۶ ۶-۷ ۷-۶) به برتری رسید. هالپ می‌توانست با پیروزی در این مسابقه به شماره ۱ تنیس زنان بدل شود، اما در رده‌بندی جدید که روز دوشنبه منتشر خواهد شد، کارولینا پلیشکووا برای نخستین بار به صدر جدول رده‌بندی خواهد رسید.

کونتا که پیروزی خود را «فراواقعی» توصیف کرد، درباره‌ی بازی گفت: «می‌دانستم که قرار نیست او فرصت‌های زیادی در اختیارم بگذارد. من باید خودم از شانس‌هایم استفاده می‌کردم و به نظرم همین کار را هم کردم، از چند فرصت پیش آمده بهره لازم را بردم.»

در آخرین دیدار دور یک‌چهارم پایانی که به دلیل بارش باران در میانه‌ی کار، از زمین ۱ به زمین مرکزی منتقل شد، ماگدالنا ریباریکووای اهل اسلواکی، موفق شد کوکو ونده‌وی آمریکایی را در دو ست و با نتیجه مشابه ۳-۶ شکست دهد و راهی دور نیمه‌پایانی شود. ریباریکووا تنها بازیکن غیر سید مسابقات می‌باشد که توانسته تا این مرحله از بازی‌ها بالا بیاید.

به این ترتیب در دیدارهای نیمه‌نهایی زنان که روز پنج‌شنبه برگزار خواهد شد، گاربینیه موگوروسا با ماگدالنا ریباریکووا دیدار خواهد کرد و وینس ویلیامز به مصاف یوهانا کونتا خواهد رفت.

برنامه روز نهم ویمبلدون ۲۰۱۷؛ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶

برنامه روز نهم ویمبلدون ۲۰۱۷

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید