تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۱۷؛ حذف دراماتیک نادال توسط ژیل مولر

0

تنیس‌فا: رافائل نادال در مرحله چهارم مسابقات ویمبلدون مقابل نفر ۲۶م جهان تن به شکست داد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

روز دوشنبه، رافائل نادال، تنیس‌باز صاحب‌نام اسپانیایی در مرحله چهارم رقابت‌های تنیس ویمبلدون مقابل ژیل مولر از لوکزامبورگ قرار گرفت و به رغم تلاش‌های فراوان برای پیروزی در این مسابقه در نهایت با حساب ۳ بر ۲ مغلوب شد تا روند ناکامی‌های سال‌های اخیرش در این گرند اسلم هم‌چنان ادامه داشته باشد. این ماراتن تماشایی که ۴ ساعت و ۴۷ دقیقه به طول انجامید، در ست پنجم با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ به سود مولر به پایان رسید. قضاوت این دیدار به عهده علی نیلی، داور نشان طلای کشورمان بود.

نتیجه بازی: ۱۳-۱۵ ۶-۴ ۶-۳ ۴-۶ ۳-۶

مولر که از سرویس‌های پرقدرتی برخوردار است به لطف این اسلحه مرگبار خود، مسابقه را با اعتماد به نفس زیادی شروع کرد و در دو ست نخست مسابقه به برتری رسید، اما این پایان کار نبود و نادال با جنگندگی مثال‌زدنی‌اش به بازی برگشت و توانست حساب کار را ۲ بر ۲ مساوی کند. در شرایطی که پیش‌بینی می‌شد قهرمان ۱۵ دوره مسابقات گرند اسلم در ست پنجم نیز نبض بازی را به دست بگیرد و حریف ۳۴ ساله خود را شکست دهد، این ست بسیار نزدیک پیش رفت و هر دو تنیس‌باز چندین فرصت را برای شکستن گیم‌های سرویس یکدیگر از دست دادند. نهایتا ماتادور جنگجو که ۴ بار مولر را در کسب امتیاز نهایی ناکام گذاشته بود، در گیم بیست و هشتم این ماراتن تسلیم شد و از ویمبلدون ۲۰۱۷ کنار رفت.

رافائل نادال ماه گذشته برای دهمین بار قهرمان رولند گاروس شد و امید داشت تا بتواند برای سومین بار دوگانه رولندگاروس-ویمبلدون را فتح کند. او پس از این شکست گفت: «این بهترین بازی‌ای نبود که باید در برابر یک حریف بدقلق انجام می‌دادم، به مولر تبریک می‌گویم؛ او فوق‌العاده کار کرد، به خصوص در ست پنجم. من هم تا آخرین توپ جنگیدم.»

به این ترتیب، نادال که پیش‌تر در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ در ویمبلدون به قهرمانی رسیده بود، برای ششمین سال پیاپی نتوانست به جمع ۸ تنیس‌باز برتر این رقابت‌ها راه پیدا کند. ریترن این بازیکن چپ‌دست اسپانیایی که همیشه ضعیف‌ترین قسمت بازی او بر روی چمن بوده، این‌بار نیز یکی از عومل اصلی شکست او مقابل ژیل مولر بود.

در سوی دیگر، مولر که موفق شد برای نخستین بار به یک‌چهارم نهایی ویمبلدون راه یابد، درباره این پیروزی گفت: «در ست‌های سوم و چهارم اصلا احساس نمی‌کردم که بد بازی می‌کنم؛ بنابراین مدام به خودم یادآوری می‌کردم فقط ادامه بده و اگر باختی هم حتما حریفت خیلی از تو بهتر بوده. در انتها بهتر سرویس زدم و تنها چند امتیاز معدود برنده این بازی را مشخص کرد.»

این بازیکن لوکزامبورگی که پیش از این تنها یک بار در یو اس اوپن ۲۰۰۸ توانسته بود در جمع ۸ نفر پایانی یک گرند اسلم قرار بگیرد، روز چهارشنبه در مرحله یک‌چهارم به مصاف مارین چیلیچ کروات خواهد رفت.

خلاصه دیدار رافائل نادال و ژیل مولر در مرحله چهارم مسابقات تنیس ویمبلدون ۲۰۱۷

لازم به ذکر است بازی جوکوویچ و مانارینو که قرار بود پس از این دیدار انجام شود، به دلیل نبود زمان کافی به روز سه‌شنبه موکول شد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید