دیمیتروف در صوفیه قهرمان شد/برادران زورف در مون‌پلیه جام‌ها را درو کردند.

0

تنیسفا: در حالی‌که گریگور دیمیتروف موفق شد با قهرمانی در رقابت‌های صوفیه دومین عنوان فصل خود را در خانه کسب نماید، الکساندر زورف جوان با شکست گسکه در فینال مسابقات مون‌پلیه فرانسه، دومین عنوان قهرمانی دوران حرفه‌ای خود را بدست آورد.

گریگور دیمیتروف، تنیس‌باز شماره ۱۳ جهان یک هفته‌ی خاص را در یک تورنومنت خانگی سپری کرد؛ این تنیس‌باز ۲۵ ساله موفق شد در مسابقات ۲۵۰ امتیازی‌ صوفیه، داوید گوفن بلژیکی را در دو ست متوالی ( ۴-۶ ۵-۷) شکست دهد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد. دیمیتروف در فصل جاری تنها یک شکست را تجربه کرده (۱۴ پیروزی و ۱ شکست) و به نظر می‌رسد در دوران اوج خود به سر می‌برد. وی در ابتدای سال در تورنومنت ۲۵۰ امتیازی بریزبن به مقام قهرمانی رسید و در مسابقات آزاد استرالیا نیز برای نخستین بار به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. تنیس‌باز بلغار با این قهرمانی، تعداد عناوین دوران ورزشی خود را به عدد ۶ رساند. او در راه رسیدن به قهرمانی بازیکنانی چون یرزی یانوویچ، ویکتور ترویتسکی و نیکولوز باسیلاشویلی را از پیش رو برداشت.

در فرانسه و در تورنومنت ۲۵۰ امتیازی مون‌پلیه، الکساندر زورف آلمانی نیز به روند خوب خود ادامه داد و موفق شد ریشار گسکه از کشور میزبان را در دیدار پایانی مغلوب خود سازد (۳-۶ ۶-۷) و عنوان قهرمانی را از آن خود کند. او با پشت سر گذاشتن الیاز بدنه، ژرمی شاردی و جو ویلفرید سونگا به این مهم دست یافت. این دومین قهرمانی زورف جوان در دوران ورزشی‌اش است. او اولین قهرمانی خود را سال گذشته در مسابقات سن‌پترزبورگ با پیروزی مقابل استن واورینکا کسب نمود. ستاره‌ی آینده‌ی تنیس پس از قهرمانی گفت: “بسیار خوشحالم که اولین قهرمانی فصل را کسب کردم. تورنومنت بسیار دشواری بود و فقط در یک مسابقه توانستم در دو ست پیاپی پیروز شوم که آسان هم نبود. به نظرم سطح مسابقه بالا بود و من از پیروزی در آن خوشحالم.”

اتفاق جالب دیگر اما قهرمانی زورف جوان به همراه برادرش در رده‌ی دونفره‌ی این مسابقات بود؛ الکساندر و میشا با شکست تیم نستور و مارتین، عنوان قهرمانی مسابقات در رده‌ی دونفره را به‌ دست آوردند. بازیکن ۱۹ ساله آلمانی در مورد قهرمانی در رده‌ی دونفره گفت: “این که هم در انفرادی و هم دونفره قهرمان شوی بسیار عالی است. از نحوه بازی‌مان راضی هستم. در کل تورنومنت فقط یک ست را واگذار کردیم. به نظرم برای زورف‌ها تورنومنت موفقیت‌آمیزی بود.

قهرمانی برادران زورف در رده دونفره مسابقات مون‌پلیه فرانسه

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید