تنیس فا

حذف رنکینگ ویمبلدون؛ ضربه بزرگ به نواک جوکوویچ

0

قدیمی‌ترین تورنمنت تنیس جهان امسال بدون رنکینگ برگزار خواهد شد. 

تنیسفا – اتحادیه تنیس مردان در واکنش به محرومیت بازیکنان روس و بلاروس از حضور در ویمبلدون اعلام کرد امسال به این گرند اسلم امتیاز رنکینگ اعطا نمی‌کند.

به دنبال حمله نظامی روسیه به اوکراین، مقامات تنیس بریتانیا چندی پیش اعلام کردند که به بازیکنان روس و بلاروس اجازه شرکت در ویمبلدون را نخواهند داد و حالا اتحادیه تنیس مردان در اعتراض به این تصمیم اقدام به حذف رنکینگ این گرند اسلم کرده است.

این اتحادیه پیش‌تر در بیانیه‌ای تصمیم مقامات تنیس بریتانیا مبنی بر محرومیت بازیکنان روس و بلاروس را «ناعادلانه» و «تبعیض‌آمیز» خوانده بود. در متن بیانیه آمده بود: «ما معتقدیم که تصمیم یک‌جانبه “باشگاه تنیس و کروکت انگلیس” مبنی بر محرومیت بازیکنان روسیه و بلاروس ناعادلانه است و می‌تواند بدعت بدی را بر جای بگذارد. تبعیض بر اساس ملیت ناقض توافق ما با ویمبلدون است که طبق آن رده‌بندی جهانی باید تنها ملاک ورود بازیکنان به مسابقات باشد.»

اتحادیه تنیس زنان نیز در پی تصمیم اتحادیه مردان اعلام کرد امسال به مسابقات ویمبلدون رنکینگ اختصاص نخواهد داد.

ویمبلدون و سه گرند اسلم دیگر صاحب بیشترین امتیاز در رده‌بندی جهانی هستند و قهرمان انفرادی این مسابقات ۲۰۰۰ امتیاز به دست می‌آورد. امتیازهای رنکینگ از سوی اتحادیه‌های تنیس مردان و زنان اعطا می‌شود.

تصمیم اتحادیه تنیس مردان مبنی بر عدم اختصاص رنکینگ به مسابقات ویمبلدون ضربه بزرگی به نواک جوکوویچ مدافع عنوان قهرمانی این رقابت‌ها خواهد بود.

مرد شماره یک تنیس جهان که در ابتدای فصل به خاطر اخراج از استرالیا نتوانست از ۲۰۰۰ امتیاز خود دفاع کند، حالا با از دست دادن ۲۰۰۰ امتیاز دیگر کار سختی برای حفظ صدرنشینی خود خواهد داشت.

مدودف و زورف مردان دوم و سوم تنیس جهان سال گذشته در مرحله چهارم ویمبلدون حذف شدند و تنها ۱۸۰ امتیاز از دست می‌دهند و بر این اساس شانس بالایی برای تصاحب رتبه نخست خواهند داشت. 

اگر امتیازات ویمبلدون ۲۰۲۱ را از رنکینگ فعلی حذف کنیم وضعیت رده‌بندی به صورت زیر خواهد بود:

۱. مدودف ۷۸۰۰

۲. زورف ۶۸۹۵

۳. جوکوویچ ۶۶۶۰ 

۴. سیتسیپاس ۵۹۶۵

۵. نادال ۵۵۲۵

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید