تنیس فا

رقابت‌های فینال تور جهانی ۲۰۲۱؛ رویارویی زورف و جوکوویچ در نیمه‌نهایی

0

الکساندر زورف با شکست هوبرت هورکاچ حریف نواک جوکوویچ در نیمه‌نهایی مسابقات فینال تور جهانی شد. دنیل مدودف نیز در مصافی تماشایی یانیک سینر را پشت سر گذاشت.

تنیسفا – روز گذشته در ادامه مرحله گروهی مسابقات فینال تور جهانی، الکساندر زورف با پیروزی برابر هوبرت هورکاچ به عنوان بازیکن دوم گروه قرمز راهی مرحله نیمه‌نهایی شد.

تنیس‌باز آلمانی در ۲ ست متوالی و با نتایج ۶-۲ و ۶-۴ حریف لهستانی خود را شکست داد تا با کسب دومین پیروزی خود در دور گروهی برای سومین بار در جمع چهار بازیکن برتر این رقابت‌ها قرار بگیرد.

مرد شماره ۳ تنیس جهان که در این دیدار هجومی ظاهر شد و ۲۲ ضربه وینر به ثمر رساند پس از راه‌یابی به نیمه‌نهایی گفت: «این مسابقه از نظر ذهنی برایم دشوار بود چراکه باید در آن پیروز می‌شدم بنابراین تمام تمرکزم روی بازی بود. مسابقه پرفرازونشیبی بود و خوشحالم که توانستم در دو ست به برتری برسم. همیشه جای پیشرفت وجود دارد. دیدارهای بین بازیکنان برتر همواره نزدیک است و برای پیروزی باید جزئیات کار را به درستی انجام دهید. امیدوارم روز شنبه نیز عملکرد خوبی داشته باشم.»

زورف در مرحله نیمه‌نهایی باید با نواک جوکوویچ روبرو شود. او درباره تقابل با مرد شماره یک تنیس جهان گفت: «امسال در تمامی مسابقات مهم هارد کورت با نواک بازی کرده‌ام. رویارویی ما در مراحل پایانی میادین بزرگ دارد کم کم تبدیل به عادت می‌شود. به نظرم نبردمان در نیمه‌نهایی جذاب خواهد بود.»

جوکوویچ و زورف تاکنون ۱۰ مرتبه مقابل هم قرار گرفته‌اند که جوکوویچ با ۷ پیروزی دست بالا را دارد. این دو در سال ۲۰۲۱، چهار مرتبه به مصاف هم رفته‌اند که جوکوویچ توانسته ۳ پیروزی کسب کند. در رقابت‌های جام ATP، آزاد استرالیا و آزاد آمریکا صربیناتور پیروز میدان شد و در نیمه‌نهایی المپیک توکیو زورف موفق شد حریف پرآوازه‌اش را متوقف کند.

با برتری زورف و صعود او بعنوان بازیکن دوم گروه، دیدار بین دنیل مدودف و یانیک سینر تشریفاتی شد اما مصافشان جذاب‌ترین مسابقه این تورنمنت تا به اینجا از آب درآمد.

مدودف روس در این دیدار نزدیک و تماشایی، پس از آنکه دو مرتبه یانیک سینر را در کسب امتیاز نهایی ناکام گذاشت، با حساب ۲ بر یک به پیروزی رسید تا روند شکست‌ناپذیری خود در مسابقات پایانی فصل را حفظ کند.

مرد شماره ۲ تنیس جهان که پیش‌تر صعودش‌ را به عنوان صدرنشین گروه قرمز قطعی کرده بود، در ست اول به حریف ۲۰ ساله خود اجازه نفس کشیدن نداد ‌و ظرف ۲۵ دقیقه و با نتیجه قاطع ۶-۰ او را مقابل دیدگان هموطنانش در هم کوبید. ست دوم اما هیچ شباهتی به ست اول نداشت و سینر که نمی‌خواست در خانه با یک نتیجه تحقیرآمیز مغلوب شود،‌ پابه‌پای حریف پرقدرت خود پیش رفت و در نهایت توانست در تایبریک او را شکست دهد. در ست سوم نیز دو بازیکن نبرد نزدیکی را به نمایش گذاشتند و مدودف با اینکه در تایبریک تا یک قدمی شکست هم پیش رفت، در نهایت حریف باانگیزه‌‌اش را با نتیجه ۱۰-۸ شکست داد تا پس از ۲ ساعت و ۳۲ دقیقه هشتمین پیروزی متوالی خود در رقابت‌های پایانی فصل را کسب کند.

مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها روز شنبه برای صعود به فینال باید به مصاف برنده دیدار روبلف و رود برود.

1.5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید