تنیس فا

تردید نواک جوکوویچ در مورد حضور در اوپن استرالیا ۲۰۲۲ / برنامه صربیناتور تا پایان فصل

0

مرد شماره یک تنیس جهان از حضور در رقابت‌های مسترز پاریس، مسابقات فینال تور جهانی و دیویس کاپ تا پایان فصل جاری خبر داد اما می‌گوید مطمئن نیست در رقابت‌های اوپن استرالیا ۲۰۲۲ شرکت خواهد کرد یا خیر.

تنیسفا – تنیس‌باز صرب که از زمان شکست در فینال اوپن آمریکا در هیچ مسابقه‌ای شرکت نکرده و این مدت را به استراحت پرداخته است، در مصاحبه با نشریه بلیچ چاپ بلگراد گفت: «امروز تمرینات خود را از سر گرفتم، البته در این مدت تمرینات بدنسازی انجام می‌دادم، اما مدتی طولانی بود که راکت در دست نگرفته بودم. قصد دارم در رقابت‌های پاریس، فینال تور جهانی و دیویس کاپ شرکت کنم. این برنامه من تا انتهای فصل است. تا آخر هفته در بلگراد می‌مانم و یک هفته قبل از آغاز مسترز پاریس به این شهر خواهم رفت تا تمرینات آماده‌سازی را انجام دهم.»

جوکوویچ هم‌چنین در مورد شرایط برگزاری مسابقات آزاد استرالیا ۲۰۲۲ و مقررات سخت‌گیرانه دولت این کشور برای ورزشکاران خارجی افزود: «درست مثل امسال قرار است محدودیت‌های زیادی داشته باشیم. حضور در قرنطینه آن هم در شرایطی که اجازه خروج از اتاق‌ خود را نداشتیم تجربه خوبی نبود. لازم نیست اشاره کنم که همین موضوع ریسک مصدومیت را افزایش داد و بازیکنان زیادی از جمله خود من دچار آسیب‌دیدگی شدیم. اگر شرایط همان باشد فکر می‌کنم بسیاری از بازیکنان در مورد حضور در مسابقات دچار تردید خواهند شد.»

در همین حال، در چند روز اخیر اخباری نیز مبنی بر احتمال اجباری شدن واکسیناسیون برای بازیکنانی که قصد شرکت در اوپن استرالیا را دارند مطرح شده است. طبق گزارش‌های غیررسمی تاکنون تنها حدود ۴۰ درصد از تنیس‌بازان مرد و زن شاغل در تورهای ATP و WTA واکسینه شده‌اند که رقم چندان بالایی محسوب نمی‌شود. جوکوویچ که ۹ قهرمانی اوپن استرالیا در کارنامه دارد از جمله مطرح‌ترین ورزشکارانی است که مخالف اجباری شدن واکسیناسیون است. او در مصاحبه اخیر خود درباره این موضوع گفت: «من نمی‌خواهم بصورت علنی اعلام کنم که واکسن زده‌ام یا نه. این یک امر خصوصی است و فکر نمی‌کنم سوال پرسیدن در این‌باره کار درستی باشد. افراد زیادی به خود اجازه می‌دهند که درباره آن از شما سوال بپرسند و بلافاصله شما را قضاوت خواهند کرد. فرقی نمی‌کند که بگویید واکسن زده‌اید یا نه و یا هنوز تصمیم نگرفته‌اید، هر حرفی که بزنید در هر صورت آن‌ها از آن علیه شما استفاده خواهند کرد… نه تنها در ورزش بلکه بطور کلی در جهان، من از این اختلاف ایجاد شده بین افراد واکسینه شده و واکسینه نشده ناامید شده‌ام. این وحشتناک است که ما به خاطر تصمیم شخصی افراد جامعه بخواهیم میان آن‌ها تبعیض قائل شویم، خواه بخواهند واکسن بزنند یا نه. رسانه‌ها بر مردم فشار می‌آورند. حقیقت این است در حال حاضر، مسائل مبهم زیادی در مورد واکسن‌ها وجود دارد، اطلاعات کافی و معتبر در دسترس نیست. خیلی از اطلاعات یک روز تأیید و فردا رد می‌شوند. همه چیز دائم در حال تغییر است.»

جوکوویچ در پایان اظهار داشت: «بنابراین در حال حاضر نمی‌دانم که به استرالیا خواهم رفت یا خیر. البته که می‌خواهم بروم، در ملبورن بیشترین موفقیت را داشته‌ام، اما همه چیز بستگی به شرایط دارد.»

قرار است برگزارکنندگان اوپن استرالیا تا دو هفته دیگر تصمیم نهایی خود را در مورد اجباری شدن یا نشدن واکسیناسیون بازیکنان اعلام کنند.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید