تنیس فا

رولان گاروس ۲۰۲۱؛ مصاف پاولیوچنکووا و کریچیکووا در فینال زنان

0

چهره دو فینالیست‌ بخش زنان مسابقات رولان گاروس مشخص شد.

تنیسفا – روز گذشته مسابقات رولان گاروس با انجام دیدارهای نیمه‌نهایی زنان پیگیری شد و در دیدار اول، آناستاسیا پاولیوچنکووا با غلبه بر تامارا زیدانشک به دیدار پایانی صعود کرد.

تنیس‌باز روس در این مسابقه با نتایج ۷-۵ و ۶-۳ از سد حریف اهل اسلوونی عبور کرد تا برای نخستین بار به فینال یک گرند اسلم برسد.

پاولیوچنکووا ۲۹ ساله با شکست زیدانشک به نخستین بازیکن زنی تبدیل شد که پس از شرکت در بیش از ۵۰ گرند اسلم توانست به اولین فینال خود در این رقابت‌های چهار گانه برسد. او که اولین حضور خود در گرند اسلم‌ها را در سال ۲۰۰۷ تجربه کرد، در این مدت تنها توانسته بود ۶ مرتبه تا دور ۱/۴ پایانی صعود کند و هرگز از این مرحله فراتر نرفته بود.

هم‌چنین با صعود پاولیوچنکووا به فینال، برای نخستین بار طی ۶ سال گذشته یک تنیس‌باز زن روس به فینال یکی از گرند اسلم‌ها رسید. آخرین بار ماریا شاراپووا در سال ۲۰۱۵ به این مهم دست یافته بود.

نفر ۳۲ جهان پس از راه‌یابی به دیدار پایانی گفت: «برای رسیدن به فینال راهی طولانی را طی کردم. هر کس راه خودش را دارد. خوشحالم که بالاخره به فینال یک گرند اسلم رسیدم و سعی می‌کنم از آن لذت ببرم… همواره به قهرمانی در گرند اسلم‌ها فکر می‌کنم. از کودکی و زمانی که تنیس را شروع کردم به آن فکر کرده‌ام. اصلا برای همین است که تنیس بازی می‌کنیم. این چیزی است که به دنبالش هستیم.»

اما مسابقه دوم نیمه‌نهایی به یک ماراتن تماشایی و پرافت‌وخیز تبدیل شد و در پایان، باربورا کریچیکووا نفر ۳۳ جهان در مدت زمان ۳ ساعت و ۱۸ دقیقه با حساب ۲-۱ از سد ماریا ساکاری عبور کرد تا حریف پاولیوچنکووا در دیدار پایانی شود.

تنیس‌باز اهل چک در ست نخست این دیدار ۷-۵ به پیروزی رسید، ست دوم را ۶-۴ به بخت ۱۷ مسابقات واگذار کرد و در ست سوم با اینکه ۵-۳ از حریفش عقب افتاد و در گیم نهم تنها یک امتیاز با شکست فاصله داشت، در نهایت ۷-۹ پیروز شد تا برای نخستین بار به فینال یک گرند اسلم راه پیدا کند‌.

کریچیکووا ۲۵ ساله که با برتری در دیدار نیمه‌نهایی به ۱۱ـمین پیروزی متوالی خود دست یافت، بعد از شکست حریف یونانی‌اش گفت: «به نظرم هر دوی ما مستحق پیروزی بودیم چون خیلی خوب بازی کردیم. اما مسابقه فقط یک برنده دارد و خوشحالم که آن برنده من هستم و شانس این را دارم که در یک دیدار دیگر حضور یابم.»

به این ترتیب روز شنبه در فینال رقابت‌های اوپن فرانسه، آناستاسیا پاولیوچنکووا و باربورا کریچیکووا برای نخستین بار با یک‌دیگر مسابقه خواهند داد تا شاهد یک قهرمان جدید در گرند اسلم‌ها باشیم.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید