تنیس فا

حذف رافائل نادال از مسترز مادرید با شکست مقابل زورف

0

نادال برای سومین بار متوالی مغلوب زورف شد.

تنیسفا – الکساندر زورف با پیروزی مقابل رافائل نادال به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات مسترز مادرید راه یافت.

تنیس‌باز آلمانی در مرحله یک‌چهارم نهایی این رقابت‌ها نمایش درخشانی در برابر قهرمان پنج دوره و بخت نخست رقابت‌های امسال داشت و در دو ست متوالی او‌ را شکست داد. زورف در ست اول به‌ رغم اینکه ۴-۲ عقب افتاد با پیروزی در چهار گیم متوالی ۶-۴ به برتری رسید و در ست دوم نیز با همین نتیجه حریف اسپانیایی خود را مغلوب کرد تا برای دومین بار به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات مسترز مادرید صعود کند‌.

نفر ششم جهان با این پیروزی سومین برد متوالی خود مقابل نادال را به دست آورد و به نخستین بازیکن آلمانی تبدیل شد که او را در خاک شکست می‌دهد.

زورف بعد از شکست نادال گفت: «این پیروزی قطعاً یکی از بزرگترین پیروزی‌های دوران ورزشی‌ام است، بویژه که مقابل نادال و در خاک به دست آمد. شکست او در زمین خاک سخت‌ترین کار در ورزش ماست. اما مسابقات هنوز تمام نشده است.»

زورف در این مسابقه نمایشی هجومی داشت و شرایط ویژه بازی در مادرید بواسطه ارتفاع ۶۰۰ متری از سطح دریا به او کمک کرد تا با استفاده از سرویس‌های پر قدرت و ضربات فلت و هجومی خود بازی را در اختیار بگیرد. به علاوه نادال نیز نتوانست بازی همیشگی‌اش را ارائه بدهد و در طول مسابقه اشتباهات زیادی را مرتکب شد.

تنیس‌باز اسپانیایی درباره شکست خود گفت: «در شش گیم اول خوب بازی کردم و مسابقه در اختیار من بود، اما وقتی ۴-۲ جلو بودم، افتضاح بازی کردم. حفظ اعتماد به نفس در مقابل یکی از بهترین بازیکنان جهان در این شرایط و در این زمین سریع بسیار دشوار است. تلاشم را کردم، اما امروز برگرداندن سرویس‌های او دشوار بود. تبریک‌ به ساشا.»

با حذف نادال از مادرید، دنیل مدودف روز دوشنبه مجدداً جای او را در رتبه دوم رده‌بندی خواهد گرفت. اما با توجه به اینکه سیدبندی مسابقات مسترز رم پیش از دوشنبه مشخص می‌شود، نادال در این مسابقات سید دوم خواهد بود.

زورف در مرحله نیمه‌نهایی باید با دوست و رقیب خود دومینیک تیم روبه‌رو شود؛ تیم امروز در دیداری نزدیک با حساب ۲-۱ جان ایزنر را پشت سر گذاشت و به جمع ۴ نفر برتر رقابت‌ها پیوست.

بازیکن اتریشی به رغم اینکه ست نخست را ۶-۳ به ایزنر واگذار کرد، در دو ست بعدی با نتایج ۶-۳ و ۶-۴ برابر بازیکن ۲۰۸ سانتی‌متری آمریکایی به پیروزی رسید و برای چهارمین بار متوالی به مرحله نیمه‌نهایی مسترز مادرید راه یافت.

به این ترتیب ایزنر که به لطف سرویس‌های ویرانگر خود توانسته بود باتیستا آگوت و روبلف را در مراحل قبل حذف کند در برابر تنیس‌باز اتریشی متوقف شد و از دور بازی‌ها کنار رفت.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید