تنیس فا

تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰؛ شروع قدرتمندانه جوکووی صعود دشوار روبلف و سیتسیپاس به دور دوم پس از واگذاری دو ست اول

0

در آخرین روز از دور نخست مسابقات رولان گاروس ۲۰۲۰، نواک جوکوویچ با یک برد قاطع برابر مایکل ایمر سوئدی به دور دوم رسید. آندری روبلف و استفانوس سیتسیپاس اما درحالیکه دو ست عقب بودند به زحمت از سد رقبای خود گذشتند.

تنیسفا – رقابت‌های گرند اسلم رولان گاروس ۲۰۲۰ روز گذشته با برگزاری دیدارهای باقی‌مانده از دور نخست ادامه یافت و نواک جوکوویچ مرد اول تنیس جهان با یک پیروزی آسان برابر مایکل ایمر سوئدی برای مدعیان قهرمانی خط و نشان کشید.

صربیناتور که به دنبال ۱۸ـمین قهرمانی خود در گرند اسلم‌ها و نزدیک‌تر شدن به رکورد نادال و فدرر است، در این مسابقه با نتایج ۶ بر صفر، ۶ بر ۲ و ۶ بر ۳ به پیروزی دست یافت.

تنیس‌باز اهل بلگراد با این برد ۳۲ـمین پیروزی خود در مسابقات امسال را کسب کرد. تنها شکست جوکوویچ در این فصل به مسابقات آزاد آمریکا بازمی‌گردد، جایی که او در پی یک حادثه و اشتباه غیرعمدی از مسابقات اخراج شد.

جوکوویچ در دور دوم باید با ریچاردس برانکیس از لیتوانی مسابقه دهد.

اما قهرمان و نایب‌قهرمان مسابقات ۵۰۰ امتیازی هامبورگ که فینال آن دو روز پیش برگزار شد هر دو برای صعود به مرحله بعد آزمون دشواری را پشت سر گذاشتند؛ آندری روبلف که روز یک‌شنبه جام قهرمانی تورنمنت هامبورگ را بالای سر برد، بعد از اینکه دو ست نخست را در تایبریک به سم کوئری واگذار کرد با بازگشتی فوق‌العاده در سه ست بعدی با نتایج ۷ بر ۵، ۶ بر ۴ و ۶ بر ۳ به برتری دست یافت و راهی دور دوم شد. این دیدار ۳ ساعت و ۱۷ دقیقه به طول انجامید.

نفر ۱۳ جهان با این پیروزی ارزشمند توانست نخستین برد خود در مسابقات آزاد فرانسه را به دست آورد. حریف روبلف در دور دوم الخاندرو داویدوویچ فوگینا از اسپانیا خواهد بود.

استفانوس سیتسیپاس نایب قهرمان مسابقات هامبورگ نیز در ورزشگاه سوزان لنگلن به مصاف جائوما مونار محصول آکادمی تنیس رافائل نادال رفت و با وجود اینکه همانند روبلف در دو ست نخست شکست خورد، در سه ست بعدی برابر بازیکن اسپانیایی به پیروزی دست یافت و راهی دور دوم شد. نتیجه: ۴-۶ ۴-۶ ۱-۶ ۶-۲ ۶-۴

جوان اهل آتن که سید پنجم اوپن فرانسه به شمار می‌آید، در مرحله بعد با پابلو کوئواس اروگوئه‌ای دیدار خواهد کرد.

متئو برتینی ایتالیایی نیز با برد مقابل واچک پاسپیسیل کانادایی در سه ست پیاپی توانست خود را به مرحله دوم برساند. برتینی در این مسابقه با نتایج ۶ بر ۳، ۶ بر یک و ۶ بر ۳ پیروز شد تا حریف لوید هریس از آفریقای جنوبی شود.

دنیس شاپووالوف سید ۹ بازی‌ها، روبرتو باتیستا آگوت و گریگور دیمیتروف نیز به ترتیب با شکست ژیل سیمون، ریشار گسکه و گرگور بارر به مرحله بعدی صعود کردند.

در دیدارهای مهم دیگر کوین اندرسون، دوسان لایوویچ، کریستین گارین و نیکولوز باسیلاشیویلی با پشت سر گذاشتن رقبای خود به دور دوم راه یافتند.

در مسابقات بخش زنان، کارولینا پلیشکووا نفر چهارم جهان به زحمت از سد مایار شریف مصری گذشت؛ تنیس‌باز اهل چک ست نخست این دیدار را ۶-۷ به شریف واگذار کرد اما در دو ست بعدی با نتایج ۲-۶ و ۴-۶ به برتری رسید و راهی دور دوم شد.

گفتنی است شریف با حضورش در این دیدار، نخستین تنیس‌باز زن اهل مصر لقب گرفت که درجدول اصلی یک تورنمنت گرند اسلم به رقابت می‌پردازد.

اسلون استیونس فینالیست سابق رولان گاروس نیز تنها به ۶۶ دقیقه زمان نیاز داشت تا ویتالیا دیاچنکوی روس را در دو ست پیاپی و با نتیجه مشابه ۲-۶ مغلوب کند.

یلنا اوستاپنکو قهرمان رولان گاروس ۲۰۱۷ نیز در زمان یک ساعت و ۲ دقیقه مدیسن برنگل آمریکایی را شکست داد و به مرحله دوم رسید.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید