تنیس فا

نواک جوکوویچ: بیشتر انتقادها از روی غرض‌ورزی است

0

نواک جوکوویچ در مصاحبه با یک نشریه صربستانی در خصوص اتفاقات اخیر صحبت کرد.

تنیسفا – مرد شماره یک تنیس جهان در مورد حواشی مسابقات آدریا کاپ به «اسپورت‌اسکای ژورنال» گفت: «اخیراً فقط انتقاد شنیده‌ام که اکثرشان نیز از روی کین‌توزی بوده است. مسئله قطعاً فراتر از انتقاد است و به نظر قصد و غرضی در کار است تا مرا بخاطر عقاید متفاوتم مجازات کنند. انگار یک نفر حتما باید سقوط کند؛ دنبال یک نام بزرگ هستند تا همه تقصیرها را گردن او بیاندازند… قضاوت را به دیگران واگذار می‌کنم که بگویند این اتهام‌ها و صحبت‌ها منصفانه بود یا نه، من که این‌گونه فکر نمی‌کنم.» 

تنیس‌باز صرب هم‌چنین درباره شروع مجدد مسابقات عنوان کرد: «هنوز راجع به حضور در آزاد آمریکا تصمیم نگرفته‌ام. افزایش موارد ابتلا به کرونا در آمریکا خبر خوبی برای این رقابت‌ها نیست. در واشینگتن شرکت نخواهم کرد، اما سینسیناتی در برنامه‌ام است. به نظر می‌رسد در شرایط کنونی حضور در مسابقات رولان گاروس خطر کمتری دارد. مسترز رم و مادرید نیز در برنامه‌ام است.»

جوکوویچ درباره تغییر در شیوه محاسبه رنکینگ افزود: «این موضوع در شورای بازیکنان مطرح شد و ما تلاش کردیم شیوه‌ای را انتخاب کنیم که آن دسته از بازیکنان که به دلیل خطرات موجود نمی‌خواهند تا پایان سال جاری در مسابقات شرکت کنند آسیب زیادی نبینند. از سوی دیگر برای بازیکنانی که شرایط حضور در مسابقات را دارند این فرصت فراهم است تا به امتیازات خود اضافه کنند. در شرایط موجود این بهترین راه‌حل بود.» 

«نوله» در خصوص اینکه این شیوه به نادال شانس بیشتری برای عبور از او خواهد داد نیز توضیح داد: «نمی‌خواهم در این مورد صحبت کنم. همیشه یک نفر ممکن است احساس کند شرایط به ضررش است، اما باید تکرار کنم که هدف ما این بود راهی پیدا کنیم تا بازیکنانی که نمی‌توانند در رقابت‌ها شرکت کنند نگران از دست دادن امتیازات خود نباشند.» 

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید