تنیس فا

نواک جوکوویچ به ویروس کرونا مبتلا شد

0

بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی بالاخره کار دست مرد شماره یک تنیس جهان داد.

تنیسفا – نواک جوکوویچ دقایقی پیش اعلام کرد که به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده است.

جوکوویچ حالا چهارمین تنیس‌بازی است که در جریان برگزاری مسابقات نمایشی آدریا به ویروس کرونا مبتلا می‌شود. پیش از این دیمیتروف، چوریچ و ترویتسکی نیز از ابتلای خود به این بیماری خبر داده بودند.

طبق اعلام تنیس‌باز صرب، همسر و مربی بدنساز او نیز به کرونا مبتلا شده است.

او در همین‌ رابطه بیانیه‌ای منتشر کرده که متن آن در ادامه آمده است:

«به محض ورود به بلگراد آزمایش دادیم. نتیجه آزمایش من و همسرم مثبت شد و بچه‌ها منفی. تمام کارهایی که طی ماه گذشته انجام دادیم از صمیم قلب و خالصانه بود. مسابقات آدریا با هدف ایجاد اتحاد و همبستگی و عشق در منطقه ما [بالکان] ترتیب داده شد. تور آدریا با این هدف برگزار شد که بازیکنان حرفه‌ای و جوان منطقه بتوانند با توجه به تعطیلی مسابقات جهانی، فرصت بازی کردن در چند مسابقه رقابتی را پیدا کنند. ایده این تور، انسان‌دوستانه بود و درآمد حاصل از آن قرار بود به مردم نیازمند تعلق پیدا کند و استقبال از آن برای من خیلی دل‌گرم کننده بود‌. ما زمانی این مسابقات را برگزار کردیم که ویروس ضعیف شده بود، و گمان می‌کردیم که شرایط برای میزبانی از آن مهیا شده است. متاسفانه، ویروس کرونا هم‌‌چنان وجود دارد و این واقعیت جدیدی است که ما باید یاد بگیریم چطور با آن کنار بیاییم و زندگی کنیم.»

مسابقات خیریه آدریا از هفته پیش به ابتکار جوکوویچ و با حضور تعدادی از تنیس‌بازان صاحب‌نام مانند زورف، چیلیچ، تیم، دیمیتروف و … در بلگراد آغاز شد و قرار بود در چند شهر دیگر حوزه بالکان ادامه پیدا کند.

اما دو روز پیش که این مسابقات در زادار کرواسی در حال پیگیری بود، نتیجه آزمایش کرونای گریگور دیمیتروف مثبت شد تا وضعیتی بحرانی بر این مسابقات حاکم شود.

عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جریان برگزاری این بازی‌ها مسئله‌ای بود که از همان روز اول مورد توجه و انتقاد اهالی تنیس و رسانه‌ قرار گرفت، اما این روند با بی‌توجهی ادامه یافت تا اینکه حالا تبدیل به یک بحران بزرگ در دنیای تنیس شده است. بحرانی که می‌تواند سرنوشت مسابقات رسمی را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

4/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید