تنیس فا

مرد شماره یک تنیس جهان زیر تیغ انتقاد

0

با مثبت شدن آزمایش کرونای گریگور دیمیتروف و بورنا چوریچ، پیکان انتقادات به سوی نواک جوکوویچ نشانه رفته است.

تنیسفا – نواک جوکوویچ در دوران کرونا خبرسازترین چهره دنیای تنیس بوده است. از مخالفت با واکسیناسیون و مصاحبه‌های جنجالی تا اظهار نظر عجیب در مورد اثرگذاری احساسات انسان بر مولکول‌های آب و راه‌اندازی تور آدریا و بی‌مبالاتی در مواجهه با کرونا، همه و همه موضوعات بحث برانگیزی بوده است که تنیس‌باز صرب را در سیبل انتقادات قرار داده است.

خبر ابتلای دیمیتروف و چوریچ که دیروز و امروز منتشر شد نیز اوضاع را برای مرد شماره یک تنیس جهان خراب‌تر کرده است.

بیشتر بخوانید: آزمایش کرونای تنیس‌باز معروف بلغار مثبت شد

تور خیریه آدریا که با ابتکار جوکوویچ از هفته پیش در بلگراد آغاز شد و قرار بود در چند شهر دیگر بالکان ادامه پیدا کند، از همان ابتدا به دلیل نحوه برگزاری و بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی و حضور پرشمار تماشاگران مورد انتقاد اهالی تنیس قرار گرفت.

بازیکنان نیز رفتار غیر مسئولانه‌ای از خود در طول برگزاری این بازی‌ها نشان دادند و بارها دیده شد که بدون توجه به موازین بهداشتی با هم دست می‌دهند و یک‌دیگر را در آغوش می‌کشند. آن‌ها حتی بصورت گروهی فوتبال و بسکتبال بازی کردند. تصاویری که از مهمانی شبانه آن‌ها بیرون آمد نیز حسابی جنجالی شد.

حضور بازیکنان تور آدریا در یک مهمانی شبانه بدون فاصله‌گذاری اجتماعی – Instagram/majamalnar

حالا خیلی‌ها همه این اتفاقات را از چشم جوکوویچ می‌بینند. برنامه‌هایی که او در این مدت برای میزبانی از دوستان تنیس‌باز خود در زادگاهش بلگراد ترتیب داد همه بصورت عجیب و اغراق آمیزی در تضاد با پروتکل‌های بهداشتی بود و وقتی آن را در کنار مخالفت او با واکسیناسیون قرار دهیم اینطور به نظر می‌رسد که جوکوویچ می‌خواسته با اینکار کل داستان کرونا را زیر سوال ببرد.

بازیکنان شرکت‌کننده در تور آدریا/Anadulu Agency via Getty Images

اما حالا اوضاع فرق کرده و ابتلای چندین نفر از بازیکنان و دست‌اندرکاران مسابقات آدریا از جمله مربی بدنساز خود او به کرونا باعث شده که بازیکن صرب بیش از پیش مورد انتقاد قرار بگیرد.

دیمیتروف و چوریچ شاخص‌ترین تنیس‌بازانی هستند که تاکنون به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند، این اتفاق می‌تواند شروع دوباره مسابقات تنیس را در ماه‌های آتی تحت تاثیر قرار دهد.‌

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید