تنیس فا

صحبت‌های جنجالی پدر نواک جوکوویچ: پسرم از هر نظر بهترین است و بزرگترین تنیس‌باز تاریخ خواهد شد

0

سرجان جوکوویچ، پدر نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان پس از قهرمانی پسرش در مسابقات آزاد استرالیا صحبت‌هایی را مطرح کرده که حسابی جنجال‌برانگیز شده است.

او در اعتراض به عدم حمایت تماشاگران از جوکوویچ در فینال آزاد استرالیا گفت: «قهرمان ۷ دوره آزاد استرالیا که تابه‌حال هیچ‌وقت در فینال نباخته در فینال با یک بازیکن اتریشی [بدون اشاره به نام دومینیک تیم] بازی دارد، اما تماشاگران بازیکن اتریشی را تشویق می‌کنند. این بی‌احترامی به نواک است. باورکردنی نیست. در لندن و نیویورک و مادرید هم وضع همین است، فقط در پاریس اوضاع کمی بهتر است. تنیس ورزش پولدارهاست و آن‌ها نمی‌توانند بپذیرند که کسی از یک کشور کوچک و فقیر مانند صربستان در ۱۰ سال اخیر بهترین بازیکن جهان بوده است. تشویق نکردن نواک فقط به او انگیزه و انرژی بیشتری می‌دهد. نواک از هر نظر بهترین است و بزرگترین بازیکن تاریخ خواهد شد.‌ او اهل صربستان است و وقتی هم بازنشسته شود در شهر و کشور خودش زندگی خواهد کرد.»

سرجان جوکوویچ هم‌چنین با انتقاد از رفتار نادال در فینال مسابقات “ATP Cup” اظهار داشت: «در همه شهر‌ها تماشاگران علیه پسرم هستند، اما در سیدنی که تعداد زیادی صرب حضور داشتند نادال نتوانست این موضوع را تحمل کند. درصورتی‌که نواک در ۱۵ سال اخیر همیشه در چنین شرایطی بازی‌ کرده و هیچ وقت هم اعتراضی نداشته. مرد باش و مثل یک ورزشکار به نواک تبریک بگو‌. در همه شهرها از نادال حمایت می‌شود؛ از لندن تا مادرید و در تمام “دنیای غرب” که افراد پولدار زندگی می‌کنند و خود را “نژاد برتر” می‌دانند؛ که البته ما نشان دادیم اینطور نیست و با آن‌ها برابر هستیم. ما دارای یک تمدن قدیمی هستیم و بنابراین دلیلی برای شرمندگی وجود ندارد.»

او در خصوص رقابت بین جوکوویچ، فدرر و نادال بر سر کسب بیشترین عناوین گرند اسلم نیز اضافه کرد: «نواک تا آخر امسال سه گرند اسلم دیگر می‌گیرد و به رکورد فدرر می‌رسد، او رکورد هفته‌های صدرنشینی را هم ۶ یا ۷ اکتبر خواهد شکست و مدال طلای المپیک توکیو را نیز کسب خواهد کرد.»

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید