تنیس فا

قهرمانی الینا اسویتولینا در مسابقات سنگاپور ۲۰۱۸

0

تنیسفا: الینا اسویتولینا با غلبه بر اسلون استیونس، عنوان قهرمانی مسابقات فینال تور جهانی زنان را از آن خود کرد.

الینا اسویتولینا تنیس‌باز اوکراینی با شکست اسلون استیونس در دیدار پایانی رقابت‌های فینال تور جهانی تنیس زنان، جام قهرمانی این مسابقات را برای نخستین بار بالای سر برد.

این دیدار که ۲ ساعت و ۲۳ دقیقه به طول انجامید، با نتایج (۲-۶ ۲-۶ ۶-۳) به سود اسویتولینا به پایان رسید.

تنیس‌باز متولد خارکیف در این بازی ابتدا ست نخست را به حریف آمریکایی خود واگذار کرد اما در دو ست بعدی با اقتدار به پیروزی رسید و فاتح رقابت‌ها شد.

اسویتولینا با این قهرمانی، مهم‌ترین عنوان دوران ورزشی خود را بدست آورد. او که بخت پنجم قهرمانی در این مسابقات به شمار می‌رفت، با پیروزی در هر سه مسابقه خود در مرحله گروهی (به ترتیب برابر پترا کویتووا، کارولینا پلیشکووا و کرولاین ووزنیاکی) به مرحله نیمه‌نهایی رسید و سپس با برد مقابل کی‌کی برتنس هلندی، راهی فینال مسابقات شد.

به این ترتیب اسویتولینا فصل ۲۰۱۸ را با ۴ قهرمانی در تورنمنت‌های بریزبن، دوبی، رم و سنگاپور به پایان رساند. گفتنی است اسویتولینا، به نخستین بازیکن اهل اوکراین تبدیل شد که به مقام قهرمانی مسابقات فینال تور جهانی تنیس زنان دست پیدا می‌کند.

خرید راکت الینا اسویتولینا – ویلسون برن ۱۰۰ کانترویل

تنیس‌باز ۲۴ ساله پس از بازی در مورد قهرمانی خود گفت: «دیگر لازم نیست خودم را ثابت کنم. در این مدت واقعاً سخت تلاش کردم. اگرچه نتایج خوبی بدست نمی‌آوردم، اما بعد از مسابقات ویمبلدون، ۴ یا ۵ هفته را در زمین و در باشگاه بدنسازی گذراندم. طی ۵ ماه گذشته، تلاش بسیاری کردم. به همین دلیل بود که احساس ناامیدی می‌کردم. هم‌چنین تلاش کردم که مثبت فکر کنم چون هرآنچه در توان داشتم را در زمین می‌گذاشتم و نتایج آن‌گونه که می‌خواستم نبود. به همین دلیل بود که ناراحت بودم.»

اسویتولینا با قهرمانی در سنگاپور، ۲,۳۶۰,۰۰۰ دلار جایزه نقدی مسابقات را با خود به خانه برد.

در سوی دیگر استیونس ۲۵ ساله که امسال یکی از فصل‌های خوب خود را سپری می‌کرد، بدنبال نخستین قهرمانی خود در مسابقات فینال تور جهانی بود که از رسیدن به این مهم بازماند.

اضافه می‌شود این آخرین دوره از مسابقات فینال تور جهانی بود که در سنگاپور برگزار می‌شد. از سال ۲۰۱۹ میزبانی این رقابت‌ها به شهر شنژن چین محول خواهد شد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید