تنیس فا

خوان مارتین دل‌پوترو با شکست فدرر قهرمان مسابقات مسترز ایندین ولز شد.

0

تنیسفا: خوان مارتین دل‌پوترو با شکست راجر فدرر به مقام قهرمانی رقابت‌های مسترز ایندین ولز رسید.

دیدار پایانی مسابقات ۱۰۰۰ امتیازی ایندین ولز در کالیفرنیا روز گذشته برگزار شد و در پایان، خوان مارتین دل‌پوترو در یک دیدار نزدیک و پر از هیجان‌ موفق شد راجر فدرر، قهرمان ۵ دوره مسابقات را در ۳ ست (۶-۷ ۷-۶ ۴-۶) شکست دهد و اولین عنوان خود در رقابت‌های مسترز را جشن بگیرد.

دل‌پوترو در این مسابقه ۳ بار تا آستانه‌ی شکست پیش رفت اما در پایان پیروز از زمین مسابقه بیرون آمد.

به این ترتیب برج تاندیل، اولین عنوان خود در رقابت‌های مسترز را با قهرمانی در ایندین ولز به کارنامه‌ی ورزشی خود اضافه کرد. وی هم‌چنین ضمن کسب ۲۲ـمین قهرمانی خود در رقابت‌های تور حرفه‌ای مردان، به اولین بازیکن اهل آرژانتین تبدیل شد که مسابقات ایندین ولز را فتح می‌کند.

دل‌پوترو قهرمانی خود در ایندین ولز را دستاوردی بزرگ نامید و به خبرنگاران گفت: «باور نمی‌کنم که این تورنمنت را برده‌ام. آن هم با پیروزی مقابل فدرر در فینال. امروز تنیس خیلی خوبی بازی کردیم و سطح مسابقه بالا بود. اگر اشتباه نکنم الان در جایگاه ششم جدول هستم که برایم بسیار خوب است. برای ادامه‌ی کار هیجان‌زده هستم و می‌خواهم اگر بتوانم به بردن چنین تورنمنت‌هایی ادامه دهم.»

قهرمان سابق اوپن آمریکا در ادامه افزود: «همه یادشان هست که قبل از جراحی سوم روی مچ دستم، چیزی نمانده بود که تنیس را کنار بگذارم. اما بعد از المپیک همه چیز برایم عوض شد؛ در دیویس کاپ قهرمان شدیم و دیگر فشاری احساس نمی‌کردم، هر چیزی را که می‌خواستم به دست آورده بودم، به جز یک مسترز که امروز آن را نیز بردم.»

دل‌پوترو با کسب ۱۰۰۰ امتیاز این مسابقات، مجموع امتیازات خود در جدول رده‌بندی را به ۴۱۵۵ رساند و در جایگاه ششم باقی ماند. او هم‌چنین جایزه‌ی ۱,۳۴۰,۸۶۰ دلاری این رقابت‌ها را با خود به خانه برد.

اما نوار شکست‌ناپذیری فدرر در فصل ۲۰۱۸ با باخت مقابل دل‌پوترو پاره شد؛ وی که با ۱۷ پیروزی متوالی، بهترین شروع فصل دوران ورزشی خود را رقم زده بود، نتوانست این روند را ادامه دهد. اسطوره‌ی سوییسی که به دنبال ۲۸ـمین قهرمانی خود در رقابت‌های مسترز و نزدیک‌تر شدن به رکورد جوکوویچ و نادال (۳۰ قهرمانی) بود، از رسیدن به این مهم بازماند.

دارنده ۲۰ عنوان گرند اسلم درباره‌ی این بازی گفت: «هر دو شانس‌‌های زیادی برای پیروزی داشتیم؛ خوان باید در ست دوم کار را تمام می‌کرد‌ و من در ست سوم به پیروزی نزدیک بودم، اما چندین بار در کسب امتیاز نهایی ناکام ماندم… در تای‌بریک ست سوم، خوان بی‌نقص کار کرد و من ضعیف ظاهر شدم. دوست دارم دوباره آن گیم را بازی کنم چون‌که اصلا نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد…»

شماره ۱ جهان نیز با کسب ۶۰۰ امتیاز از این تورنمنت، با ۹۶۶۰ امتیاز در مجموع، هم‌چنان در رتبه‌ی نخست باقی خواهد ماند.

در بخش زنان ایندین ولز نیز جدال نائومی اوساکا و داریا کاساتکینا با قهرمانی اوساکای ۲۰ ساله پایان یافت. هر دو بازیکن که نخستین حضور خود در فینال یک تورنمنت ۱۰۰۰ امتیازی رده Premier Mandatory را تجربه می‌کردند، برای رسیدن به دیدار پایانی بازیکنان بزرگی را از پیش رو برداشتند. در پایان اما این اوساکای اهل ژاپن بود که با بازی کم‌اشتباه خود موفق شد در ۲ ست حریف اهل روس خود را از پیش رو بردارد و اولین قهرمانی دوران ورزشی خود را جشن بگیرد. وی هم‌چنین به جوان‌ترین قهرمان مسابقات ایندین ولز از سال ۲۰۰۸ به این سو بدل شد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید