تنیس فا

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۱۷؛ قهرمانی اسلون استیونس با پیروزی مقابل مدیسون کیز

0

تنیسفا: اسلون استیونس با پیروزی در برابر مدیسون کیز، به مقام قهرمانی رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا ۲۰۱۷ رسید.

در سیزدهمین روز از مسابقات اوپن آمریکا ۲۰۱۷، اسلون استیونس، تنیس‌باز آمریکایی موفق شد هم‌وطنش مدیسون کیز را مقتدرانه و در ۲ ست پیاپی (۰-۶ ۳-۶) شکست دهد و نخستین عنوان قهرمانی گرند اسلم خود را به دست بیاورد. او در طول این بازی که تنها ۶۱ دقیقه به طول انجامید، فقط ۶ خطای غیر ضروری (Unforced Error) مرتکب شد.

این بازیکن ۲۴ ساله که ششمین حضور خود در مسابقات گرند اسلم را تجربه می‌کرد، در راه رسیدن به جام قهرمانی بازیکنانی چون، روبرتا وینچی، دومینیکا سیبوالکووا، اشلی بارتی، یولیا گورگس، آناستازیا سواستووا، و وینس ویلیامز را از پیش رو برداشت.

تنیس‌باز اهل فلوریدا که در آغاز فصل تابستان به دلیل مصدومیت از ناحیه پا و خانه‌نشینی ۱۱ ماهه، در رده ۹۷۵ قرار داشت، با این قهرمانی تا رده‌ی ۱۷ جدول رده‌بندی جهانی بالا خواهد آمد.

استیونس در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی به خبرنگاران گفت: «هنوز باورم نمی‌شود! اما مدتی بعد زمانی که بتوانم جایی بنشینم و درباره‌ش فکر کنم، تازه خواهم فهمید که قهرمان یو اس اوپن شده‌ام!» او هم‌چنین در مورد شرایطش قبل از مسابقه توضیح داد: «پیش از مسابقه، بسیار مضطرب بودم. سعی کردم آرامش خود را حفظ کنم و بر اعصابم مسلط باشم، به همین سادگی.»

گفتنی است استیونس به عنوان بازیکن غیر سید در این مسابقات حاضر شده بود.

در مقابل مدیسون کیز که او نیز طی یک سال اخیر دو بار (یک‌بار ماه دسامبر سال گذشته و بار دیگر ماه ژوئن امسال) زیر تیغ جراحی رفته بود، درخشش فوق‌العاده‌ای تا دیدار پایانی مسابقات داشت اما با شکست مقابل استیونس نتوانست نخستین عنوان گرند اسلم خود را به دست آورد.

اضافه می‌شود در بخش دونفره مختلط مسابقات اوپن آمریکا جیمی ماری و مارتینا هینگیس با غلبه بر تیم هائو-چینگ چان و مایکل ونوس ( ۸-۱۰ ۶-۴ ۱-۶)، فاتح مسابقات شدند.

فینال بخش انفرادی مردان مسابقات تنیس آزاد آمریکا از ساعت ۳۰ دقیقه بامداد دوشنبه بین رافائل نادال و کوین اندرسون برگزار خواهد شد.

پخش زنده و آنلاین فینال آزاد آمریکا ۲۰۱۷؛ رافائل نادال – کوین اندرسون

برنامه آخرین روز مسابقات آزاد آمریکا ۲۰۱۷

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید