تنیس فا

بررسى بازى‌هاى دور نيمه‌ پايانى ويمبلدون ٢٠١٦

0

امروز و از ساعت ۱۶.۳۰ به وقت ایران، راجر فدرر برای راه‌یابی به یازدهمین فینالش در ویمبلدون به مصاف میلوش رائونیچ می‌رود.
جوان ۲۵ ساله کانادایی که در تنها حضورش در نیمه‌نهایی ویمبلدون در سال ۲۰۱۴ مغلوب استاد سوئیسی شد، این بار با کمک جان مکنرو باانگیزه، برای خلق یک شگفتی تلاش می‌کند و امیدوارست اتفاقی را رقم بزند که مارین چیلیچ و گوران ایوانیسویچ در دور قبل نتوانستد.
این دو تنیس‌باز تاکنون ۱۱ بار به مصاف هم رفته‌اند که فدرر تنها در ۲ بازی شکست خورده و در هر دو دیدار در رقابت‌های گرنداسلم، حریف کانادایی را مغلوب کرده است.

سرویس در این بازی نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند و تایبرک نیز می‌تواند تعیین‌کننده باشد. احتمالا شاهد یک بازی سریع خواهیم بود که در آن خبری از رالی‌های طولانی نیست و هر بار بریک شدن ممکن است به قیمت از دست رفتن یک ست باشد. با اینکه کارشناسان شانس فدرر را بسیار بیشتر می‌دانند، اما رائونیچ نیز برای اثبات خود و حضور در نخستین فینال گرنداسلم انگیزه‌های زیادی دارد.

در دیگر بازی نیمه‌نهایی، اندی ماری، امید اول و آخر تنیس بریتانیا به مصاف توماس بردیک از چک می‌رود. این دو تنیس‌باز تاکنون ۱۴ بار باهم روبرو شدند که سهم ماری ۸ برد و ۶ شکست بوده است. آنها هرگز در چمن مقابل هم قرار نگرفته‌اند؛ اما در سایرگرنداسلم‌ها ۳ بار باهم بازی کردند که در نیمه‌نهایی تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۵ و تنیس آزاد امریکا ۲۰۱۲، ماری پیروز بوده و تنها برد بردیک به رولندگروس ۲۰۱۰ برمی‌گردد. در آخرین مصاف‌ها نیز برتری با تنیس‌باز اسکاتلندی است؛ او ۳ سال است از حریف چک خود شکست نخورده و در ۴ رویارویی آخر برنده بوده است.

بردیک که برای حضور در دومین فینال خود پس از ویمبلدون ۲۰۱۰، مبارزه می‌کند، شانس کمتری نسبت به قهرمان سال ۲۰۱۳ رقابت‌ها دارد. ماری در ویمبلدون معمولا سیدهای پایین‌تر از خود را شکست داده است؛ او در ۷ سال اخیر تنها ۱ بار مغلوب سید پایین‌تر شده که این اتفاق به بازی سال ۲۰۱۴ مقابل دیمیتروف برمی‌گردد. باید دید آیا بازهم شاهد مصاف فدرر و ماری در فینال گرنداسلم خواهیم بود یا اینکه اتفاق بزرگ دیگری در ویمبلدون ۲۰۱۶ خواهد افتاد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید