تنیس فا

پنجمین قهرمانی آندری روبلف در سال ۲۰۲۰

0

ستاره جوان روس با قهرمانی در وین جواز حضور در رقابت‌های لندن را کسب کرد.

تنیسفا – آندری روبلف روس در دیدار نهایی مسابقات ۵۰۰ امتیازی وین با شکست لورنزو سونه‌گو در دو ست متوالی جام قهرمانی را بالای سر برد.

روبلف در فینال این رقابت‌ها سونه‌گو ایتالیایی‌‌ را که با حذف نواک جوکوویچ شگفتی‌ساز شده بود در دو ست متوالی و با نتایج مشابه ۶ بر ۴ شکست داد تا ۵ـمین عنوان خود در سال ۲۰۲۰ را کسب کند.

سال ۲۰۲۰ اگر برای خیلی‌ها سال بدی بود اما برای این تنیس‌باز اهل مسکو پر از پیروزی و موفقیت بود؛ او در رقابت‌های این فصل با ۳۹ پیروزی در کنار جوکوویچ بیشترین تعداد برد را کسب کرده است‌‌. روبلف هم‌چنین بعد از همه‌گیری کرونا، ۲۴ پیروزی بدست‌ آورده و تنها ۳ بار طعم شکست را چشیده که آمار قابل توجهی برای این بازیکن ۲۱ ساله به حساب می‌آید.

عملکرد روبلف به‌ویژه در مسابقات ۵۰۰ امتیازی تحسین‌برانگیز بوده است؛ او با قهرمانی در وین توانست ۱۵ـمین پیروزی متوالی و سومین عنوان خود در این رده را کسب کند.

عناوین روبلف در سال ۲۰۲۰

مسابقات ۲۵۰ امتیازی دوحه
مسابقات ۲۵۰ امتیازی آدلاید
مسابقات ۵۰۰ امتیازی هامبورگ
مسابقات ۵۰۰ امتیازی سنت پترزبور
مسابقات ۵۰۰ امتیازی وین

روبلف که ۱۰ مسابقه اخیر خود را بدون شکست پشت سر گذاشته پاداش عملکرد خوبش در رقابت‌های امسال را با قرار گرفتن در جمع ۸ بازیکن برتر جهان و راهیابی به مسابقات لندن گرفت.

او به عنوان هفتمین نفر جواز حضور در رقابت‌های فینال تور جهانی را کسب کرد و حالا تنها یک سهمیه باقی مانده تا جمع هشت بازیکن حاضر در این رقابت‌ها تکمیل شود. از میان بازیکنانی که هنوز شانس دارند، رقابت اصلی بین برتینی و شوآرتسمن است. برتینی سال گذشته تجربه حضور در این رقابت‌ها را دارد ولی شوآرتسمن در صورت کسب سهمیه برای اولین بار مسافر لندن خواهد شد.

اضافه می‌شود که در مسابقات ۲۵۰ امتیازی نور-سلطان در قزاقستان جان میلمن استرالیایی با غلبه بر آدرین مانارینوی فرانسوی در دو ست پیاپی عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را از آن خود کرد.

میلمن ۳۱ ساله در این مسابقه با نتایج ۷ بر ۵ و ۶ بر یک به برتری دست یافت و نخستین عنوان حرفه‌ای خود را کسب نمود.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید