تنیس فا

تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰؛ یک ماه پس از حادثه نیویورک، جوکوویچ مجدداً حریف کارنیو بوستا شد / صعود سیتسیپاس و روبلف به یک چهارم پایانی

0

با تکمیل مرحله یک‌هشتم نهایی چهره ۸ تنیس‌باز برتر رولان گاروس مشخص شد.

تنیسفا – مسابقات گرند اسلم اوپن فرانسه ۲۰۲۰ روز دوشنبه با انجام دیدارهای باقی‌مانده از دور ۱/۸ نهایی پیگیری شد و جوکوویچ مرد اول تنیس جهان در اولین محک نسبتاً جدی خود در این دوره از رقابت‌ها کارن خاچانوف روس را مغلوب کرد تا همانند رافائل نادال برای ۱۴ـمین بار به جمع ۸ نفر برتر این گرند اسلم راه پیدا کند.

نوله که تا به اینجای مسابقات کار آسانی در پیش داشته اگرچه در مقابل خاچانوف کمی به زحمت افتاد اما در نهایت این مسابقه را نیز در سه ست متوالی و با نتایج ۶-۴، ۶-۳ و ۶-۳ به سود خود پایان داد تا بدون از دست دادن هیچ ستی راهی دور نیمه‌نهایی شود.

جوکوویچ با این پیروزی برای ۱۱ـمین سال متوالی به ۱/۴ پایانی رولان گاروس راه یافت و به ۴۷ـمین ۱/۴ نهایی خود در گرند اسلم‌ها رسید. او از ۳۶ دیداری که در سال ۲۰۲۰ انجام داده، در ۳۵ بازی به پیروزی رسیده و تنها یک‌بار شکست خورده است که آن شکست نیز به حادثه اخراج او از مسابقات آزاد آمریکا باز می‌گردد. جالب آنکه او حالا در یک‌چهارم پایانی باید به مصاف حریفش در همان مسابقه یعنی پابلو کارنیو بوستا برود. بازیکن اسپانیایی در آخرین مسابقه شب گذشته دنیل آلتامیر آلمانی را سه بر صفر شکست داد و به یکچهارم پایانی رسید.

در مسابقه دیگر استفانوس سیتسیپاس یونانی با برتری ۳ بر صفر مقابل گریگور دیمیتروف به دور ۱/۴ پایانی مسابقات آزاد فرانسه صعود کرد. جوان اهل آتن در این دیدار با نتایج ۶ بر ۳، ۷ بر ۶ و ۶ بر ۲ پیروز شد تا برای دومین بار به ۱/۴ نهایی یک گرند اسلم راه پیدا کتد.

سیتسیپاس نخستین بازیکن اهل یونان در تاریخ است که حضور در جمع ۸ نفر برتر مسابقات اوپن فرانسه را تجربه می‌کند. او روز چهارشنبه برای حضور در نیمه‌نهایی به مصاف آندری روبلف خواهد رفت. این دو هفته پیش در فینال مسابقات هامبورگ نیز با هم بازی کردند که آن مسابقه با برتری روبلف روس به پایان رسید.

روبلف ۲۲ ساله دیروز با پیروزی ۳ بر یک مقابل مارتون فوچوویچ برای نخستین بار به جمع ۸ نفر برتر رقابت‌های رولان گاروس صعود کرد. بازیکن اهل مسکو ست نخست این دیدار را که ۳ ساعت و ۵۴ دقیقه‌ به طول انجامید در تایبریک به فوچوویچ واگذار کرد اما در سه ست بعدی با نتایج ۷ بر ۵، ۶ بر ۴ و ۷ بر ۶ به پیروزی رسید تا برای سومین مرتبه راهی دور ۱/۴ نهایی یک گرند اسلم شود.

مرد شماره ۱۲ تنیس جهان که امسال نتایج حیلی خوبی گرفته در یو اس اوپن نیز تا مرحله ۱/۴ نهایی صعود کرد و در آنجا مغلوب هم‌وطنش دنیل مدودف شد.

در بخش زنان، پترا کویتووا با شکست شوآی ژنگ چینی در دو ست متوالی و با نتایج ۶-۲ و ۶-۴ برای دومین بار در دوران ورزشی خود به دور یک‌چهارم پایانی اوپن فرانسه راه یافت.

کویتووا در دور ۱/۴ نهایی باید با لورا زیگموند آلمانی مسابقه دهد که او نیز پاولا بادوسا از اسپانیا را به راحتی و در دو ست پیاپی پشت سر گذاشت.

سوفیا کنین آمریکایی نیز با پیروزی مقابل فیونا فرو از فرانسه در نبردی سه سته برای نخستین بار به دور ۱/۴ نهایی تنیس آزاد فرانسه صعود کرد. سید چهارم مسابقات ست نخست این دیدار را ۲-۶ به فرو واگذار کرد اما در دو ست بعد به راحتی و با نتایج ۲-۶ و ۶ بر یک به برتری رسید.

دیدار اونس جابر و دنیل کالینز اما به دلیل بارش باران به روز سه‌شنبه موکول گردید.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید