تنیس فا

حمیدرضا نداف پس از رقابت با نفر ۷۲ جهان: درس‌های زیادی از این بازی آموختم

0

ملی‌پوش تنیس ایران در گفت‌وگو با تنیسفا از تجربه رقابت با بازیکنان برتر جهان صحبت کرد.

تنیسفا – حمیدرضا نداف تنیس‌باز ملی‌پوش کشورمان روز چهارشنبه در دومین مسابقه خود در چارچوب مسابقات قهرمانی اروپای شرقی در دو ست و با نتایج ۶ بر ۲ و ۶ بر یک مغلوب ریچاردس برنکیس از لیتوانی شد.

نداف که با رتبه ۹۹۳ برترین بازیکن ایرانی در رده‌بندی جهانی به شمار می‌رود، در مورد این مسابقه به تنیسفا گفت:

«امروز به مصاف برانکیس رفتم که روی زمین هارد خیلی خوب بازی می‌کند و سابقه پیروزی در برابر بازیکنان بزرگی مثل سیتسیپاس، خاچانوف، واورینکا، مدودف و شاپووالوف را روی این زمین دارد. تمام سعی‌ام را کردم که بازی خوبی ارائه بدهم، اما شاید اگر می‌توانستم از موقعیتی که برای بریک کردن او در ابتدای بازی داشتم استفاده کنم در نهایت نتیجه بهتری رقم می‌خورد. اما خب جلوی بازیکنان بزرگ اگر از فرصت‌هایت استفاده نکنی، فرصت دیگری به تو نمی‌دهند.»

نداف که دو روز پیش در مسابقه اول خود نیز به رغم پیروزی در ست اول و ارائه یک بازی خوب در نهایت ۲ بر یک از عزیز کیاتوموویچ بوسنیایی شکست خورد، در خصوص حضور در این رقابت‌ها افزود: «این مسابقات با توجه به تعطیلی رقابت‌های جهانی تنیس بسیار مورد توجه قرار گرفته، بخصوص اینکه بازیکنان صاحب نامی نیز در آن حضور دارند. خدا را شکر از من هم برای شرکت در این مسابقات دعوت شد. بازی اولم در برابر عزیز کیاتوموویچ از بوسنی بود که بازیکن خوبی است و رقابت نزدیکی هم داشتیم. من بعد از هشت ماه روی زمین هارد بازی می‌کردم و با اینکه تمرین زیادی نداشتم، بازی خوبی ارائه دادم و این شانس را داشتم که بازی را در دو ست تمام کنم که متاسفانه اینطور نشد. خوشحالم که این موقعیت برایم مهیا شد تا در این مسابقات شرکت کنم و چیزهای زیادی از این بازی‌‌ها یاد گرفتم که در آینده برایم مفید خواهد بود و چه بسا این مسابقات تلنگری باشد که در آینده تنیس بهتری به نمایش بگذارم‌ و رتبه‌ام در رده‌بندی جهانی را بهبود ببخشم.»

این بازیکن اهل اصفهان روز پنج‌شنبه از ساعت ۶:۳۰ عصر در بازی سوم خود با دنیل ساولف بازیکن ۱۹ ساله روس دیدار می‌کند.

مسابقات دوستانه اروپای شرقی با حضور تعدادی از تنیس‌بازان برتر جهان در آکادمی تنیس یانکو تیپسارویچ در بلگراد در حال برگزاری است. ویکتور ترویتسکی، دمیر جمهور، فیلیپ کرایینوویچ، مارکو ملادنوویچ، ریچاردس برانکیس از جمله بازیکنانی هستند که در این رقابت‌ها حضور دارند‌.

4/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید