تنیس فا

ویمبلدون؛ اعطای جایزه نقدی به بازیکنان با وجود لغو بازی‌ها / تغییر در شیوه سیدبندی

0

باشگاه تنیس و کروکت انگلستان که مسئولیت برگزاری مسابقات گرند اسلم ویمبلدون را عهده‌دار است، طی بیانیه‌ای از تغییر شیوه سیدبندی این رقابت‌ها خبر داد.

تنیسفا – طبق شیوۀ جدید که از سال آینده به اجرا در خواهد آمد، سیدبندی این مسابقات مانند سایر تورنمنت‌ها تنها بر اساس جدول رده‌بندی خواهد بود. این درحالی است که در فاصلۀ بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۹ سید‌بندی بخش مردان با فرمولی متفاوت و با توجه به نتایج بازیکنان در مسابقات چمن محاسبه می‌شد. لازم به ذکر است سیدبندی بخش زنان پیش از این نیز به شیوه معمول انجام می‌شد.

اما در اقدامی دیگر، برگزارکنندگان ویمبلدون رقمی در حدود ۱۰ میلیون پوند را به عنوان جایزۀ نقدی بین بازیکنانی که قرار بود در این رقابت‌ها حضور یابند تقسیم کردند. این مبلغ از محل خسارتی که این مسابقات از بیمۀ پاندمی دریافت کرد تأمین شد و به ترتیب زیر بین ۶۲۰ بازیکن، شامل بازیکنان جدول مقدماتی و اصلی و تنیس با ویلچر تقسیم گردید.

جدول مقدماتی
۲۲۴ بازیکن | مبلغ اختصاص یافته به هر بازیکن = ۱۲۵۰۰ پوند

جدول اصلی انفرادی
۲۵۶ بازیکن | مبلغ اختصاص یافته به هر بازیکن = ۲۵۰۰۰ پوند

جدول اصلی دونفره
۱۲۰ بازیکن | مبلغ اختصاص یافته به هر بازیکن = ۶۲۵۰ پوند

تنیس با ویلچر
۱۶ بازیکن | مبلغ اختصاص یافته به هر بازیکن = ۶۰۰۰ پوند

تنیس با ویلچر (فلج چهاراندام)
۴ بازیکن | مبلغ اختصاص یافته به هر بازیکن = ۵۰۰۰ پوند
_________________________________________
جمع کل اختصاص یافته به ۶۲۰ بازیکن = ۱۰ میلیون و ۶۶ هزار پوند

باشگاه تنیس و کروکت انگلستان هم‌چنین با تأکید بر نقش مهم داوران در برگزاری این رقابت‌ها اعلام کرد به داوران بریتانیایی و تعدادی از داوران بین‌المللی که برای قضاوت در مسابقات امسال انتخاب شده بودند مبلغی را به عنوان حق‌الزحمه پرداخت خواهد نمود.

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید