تنیس فا

نایب‌رئیس فدراسیون تنیس آلمان: «مسابقات ویمبلدون امسال برگزار نخواهد شد»

0

به‌دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، قدیمی‌ترین تورنمنت تنیس جهان امسال برگزار نخواهد شد.

تنیسفا – درک هوردورف نایب‌رئیس فدراسیون تنیس آلمان در گفت‌وگو با «اسکای اسپورت آلمان» از لغو مسابقات تنیس ویمبلدون خبر داد.

وی در این باره اظهار داشت: «مسئولین مسابقات ویمبلدون اعلام کرده‌اند که روز چهارشنبه جلسه‌ای تشکیل خواهند داد و تصمیم نهایی را در مورد برگزاری این رقابت‌ها خواهند گرفت. من در بدنۀ اتحادیۀ تنیس مردان و زنان “ATP” و “WTA” نیز مشغول به کار هستم. تصمیمات لازم در این باره همین حالا گرفته شده و مسئولین مسابقات ویمبلدون روز چهارشنبه خبر لغو این تورنمنت را اعلام خواهند کرد. شکی در این باره وجود ندارد. این مسئله در شرایط کنونی ضروری است.»

هوردورف افزود: «این کاملاً غیرواقع‌بینانه است که با توجه به محدودیت‌های پروازی که وضع شده است، یک تورنمنت بین‌المللی که صدها هزار نفر برای دیدن آن باید سفر کنند، برگزار شود. این موضوع شدنی نیست. ضمن اینکه به دلیل شرایط خاص چمن، امکان برگزاری رقابت‌ها در ماه‌ سپتامبر و یا اکتبر نیز وجود ندارد.»

اگرچه خبر لغو رقابت‌های ویمبلدون هنوز به‌طور رسمی اعلام نشده است، اما با توجه به صحبت‌های نایب‌رئیس فدراسیون تنیس آلمان باید برگزاری این مسابقات در سال ۲۰۲۰ را منتفی دانست.

بدین ترتیب قدیمی‌ترین و به گمان بسیاری مهم‌ترین و باشکوه‌ترین رویداد تنیس جهان امسال برای نخستین بار از جنگ جهانی دوم به این سو برگزار نخواهد شد.

رقابت‌های سال ۲۰۲۰ قرار بود از تاریخ ۲۹ ژوئن ۲۰۲۰ (۹ تیر ۱۳۹۹) در لندن انجام شود.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید