تنیس فا

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۲۰؛ راه‌یابی فدرر و جوکوویچ به ۱/۴ پایانی

0

اولین روز از هفتۀ دوم مسابقات تنیس آزاد استرالیا ۲۰۲۰ با پیروزی راجر فدرر، نواک جوکوویچ، میلوس رائونیچ و تنیس سندگرن همراه بود. در بخش زنان نیز اشلی بارتی، پترا کویتووا، اونس جابر و سوفیا کنین با شکست حریفان خود به دور بعد راه یافتند.

تنیسفا – رقابت‌های گرند اسلم اپن استرالیا ۲۰۲۰ روز یک‌شنبه با برگزاری نیمی از دیدارهای دور چهارم پیگیری شد. راجر فدرر در آخرین مسابقه امروز به‌رغم واگذاری ست اول به مارتن فوچوویچ، در ۳ ست بعدی به‌راحتی بر حریف مجارستانی خود غلبه کرد و برای ۱۵ـمین بار راهی دور ۱/۴ پایانی این رقابت‌ها شد. (نتیجه: ۲-۶ ۲-۶ ۱-۶ ۶-۴)

این برای ۵۷ـمین بار است که استاد سوئیسی حضور در جمع ۸ نفر برتر یک گرند اسلم را تجربه می‌کند.

حریف فدرر در مرحلۀ بعد تنیس سندگرن آمریکایی است که با شکست فابیو فونینی ایتالیایی بخت دوازدهم قهرمانی، به دور یک‌چهارم نهایی صعود کرد. سندگرن پیش‌تر در سال ۲۰۱۸ نیز به این مرحله از نخستین گرند اسلم سال راه یافته بود.

فدرر و سندگرن روز سه‌شنبه برای اولین بار به مصاف یک‌دیگر خواهند رفت.

نواک جوکوویچ هم با پیروزی ۰-۳ برابر دیگو شوارتزمن آرژانتینی نشان داد که عزم خود را برای فتح ۸ـمین جام در ملبورن جزم کرده است. (نتیجه: ۴-۶ ۴-۶ ۳-۶)

نوله که مدافع عنوان قهرمانی در اپن استرالیا است، در یازدهمین حضور در یک‌چهارم نهایی این رقابت‌ها باید با میلوس رائونیچ کانادایی مسابقه دهد. رائونیچ فینالیست سابق مسابقات ویمبلدون امروز با حذف مارین چیلیچ کروات در سه ست موفق شد به این مرحله برسد.

در بخش زنان، اشلی بارتی زن شمارۀ یک تنیس جهان با عبور از سد الیسون ریسک آمریکایی، ضمن گرفتن انتقام شکست سال گذشته در همین دور در گرند اسلم ویمبلدون، به جمع ۸ نفر برتر مسابقات پیوست. (نتیجه: ۴-۶ ۶-۱ ۳-۶)

بارتی در تکرار دیدار سال گذشته در دور ۱/۴ نهایی باید با پترا کویتووا دیدار کند.

کویتووا دارندۀ ۲ عنوان گرند اسلم و فینالیست سال گذشتۀ آزاد استرالیا با پشت سر گذاشتن ماریا ساکاری یونانی به مرحلۀ یک‌چهارم پایانی راه یافت.

اما اونس جابر، بازیکن اهل تونس که در مرحله قبل کرولاین ووزنیاکی را شکست داد، امروز در یک‌هشتم نهایی چیانگ ونگ از چین را مغلوب کرد تا اولین زن عرب در تاریخ تنیس لقب بگیرد که به جمع هشت نفر برتر یک گرند اسلم می‌رسد. (نتیجه: ۱-۶ ۶-۷)

جابر در دور بعد با سوفیا کنین آمریکایی دیدار خواهد کرد که با شکست هم‌وطنش کوکو گاف به ماجراجویی‌های این تنیس‌باز ۱۵ ساله در ملبورن پایان داد. (نتیجه: ۰-۶ ۳-۶ ۷-۶)

این برای اولین بار است که کنین ۲۱ ساله به دور یک‌چهارم نهایی یک گرند اسلم می‌رسد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید