تنیس فا

دوئل در صحرا؛ رویارویی فدرر و نادال در نیمه‌نهایی ایندین ولز ۲۰۱۹

1

«فدال» روز شنبه برای ۳۹ـمین بار با یک‌دیگر دیدار می‌‌کنند؛ دیداری که البته ممکن است برگزار نشود‌.

تنیسفا – راجر فدرر و رافائل نادال به ترتیب با پیروزی برابر هوبرت هورکاچ و کارن خاچانوف، حریف یک‌دیگر در مرحلۀ نیمه‌نهایی مسابقات ایندین ولز ۲۰۱۹ شدند.

اسطورۀ سوئیسی روز جمعه در ادامۀ نمایش‌های خیره‌کنندۀ خود در مسترز ایندین ولز توانست هوبرت هورکاچ لهستانی را در دوست پیاپی (۴-۶ ۴-۶) مغلوب کند و برای دوازدهمین بار به جمع چهار نفر پایانی این رقابت‌ها راه یابد.

در مسابقۀ دیگر، رافائل نادال در دو ست نزدیک (۶-۷ ۶-۷) بر کارن خاچانوف روس غلبه کرد تا حریف رقیب دیرینه‌اش در مرحلۀ بعد شود.

نادال در مسابقۀ شب گذشته، از ناحیۀ زانو احساس ناراحتی می‌کرد و دو مرتبه تحت مداوای پزشک قرار گرفت و با باندپیچی زانو به بازی ادامه داد‌. این موضوع ممکن است منجر به انصراف او از بازی با فدرر شود.

مرد شماره ۲ تنیس جهان در ارتباط با مصدومیت زانو و رویارویی با رقیب قدیمی‌اش گفته که امیدوار است بتواند به بازی امشب برسد. اما این احتمال هم وجود دارد که به دلیل مصدومیت در این مسابقه حاضر نشود.

«فدال» شنبه شب برای ۳۹ـمین بار با هم روبه‌رو می‌شوند. گرچه بازیکن اسپانیایی در مصاف‌های رودررو، ۲۳-۱۵ از تنیس‌باز ۳۷ سالۀ اهل بازل پیش است، اما در پنج دیدار اخیر، بازیکن سوئیسی فاتح میدان بوده است. فدرر در هارد کورت نیز ۱۱-۹ دست بالا را دارد. آخرین پیروزی نادال برابر فدرر به پنج سال پیش و مسابقات اوپن استرالیا ۲۰۱۴ باز می‌گردد.

این دو اسطورۀ دنیای تنیس تاکنون سه مرتبه نیز در ایندین ولز با هم ملاقات کرده‌اند که دو پیروزی سهم فدرر بوده است.

نادال درباره بازی پیش رو گفت: «ما سبک‌های متفاوتی داریم و درک‌مان از ورزش متفاوت است… اما در عین رقابت بر سر بزرگترین عناوین در تنیس، رابطۀ خوبی هم با هم داریم… همۀ این‌ها مسابقه بین ما را جذاب و ویژه می‌کند.»

در دیدار دیگر از دور نیمه‌پایانی نیز میلوس رائونیچ کانادایی به مصاف دومینیک تیم اتریشی خواهد رفت.

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

۱ دیدگاه

نظر بدهید