تنیس فا

حذف جوکوویچ از مسترز ایندین ولز ۲۰۱۹ / صعود فدرر و نادال به دور چهارم

0

نواک جوکوویچ، بخت اول قهرمانی در مسترز ایندین ولز با پذیرش شکست برابر فیلیپ کولشرایبر از گردونۀ این رقابت‌ها کنار رفت.

تنیسفا – تنیس‌باز اهل بلگراد روز گذشته در دور سوم از نخستین تورنمنت مسترز سال ۲۰۱۹ مقابل کولشرایبر کهنه‌کار قرار گرفت و در پایان با یک نمایش ضعیف برابر بازیکن آلمانی تن به شکست داد و از دور مسابقات کنار رفت. (نتیجه: ۴-۶ ۴-۶)

مرد شمارۀ یک تنیس جهان با این شکست، دومین باخت خود در فصل جاری را تجربه کرد. جوکوویچ که سابقۀ ۵ قهرمانی در ایندین ولز را دارد، در صورت فتح جام می‌توانست رکورد عناوین قهرمانی در این مسابقات را که به طور مشترک در اختیار او و فدرر است، بشکند.

در سوی دیگر، کولشرایبر ۳۵ ساله با پیروزی مقابل جوکوویچ، پس از ۱۱ بار تلاش توانست برای نخستین بار یک شماره یک جهان را شکست دهد. او در مرحلۀ بعد با گائل مونفیس فرانسوی دیدار خواهد کرد.

دیدار تمام‌سوئیسی بین راجر فدرر و استن واورینکا نیز برخلاف انتظار یک‌طرفه دنبال شد و فدرر توانست تنها در ۵۹ دقیقه دوست و رقیب قدیمی خود را شکست دهد و راهی دور بعد شود. (نتیجه: ۴-۶ ۳-۶)

رافائل نادال اسپانیایی نیز با پیروزی قاطع برابر دیگو شوارتزمن آرژانتینی، به دور چهارم مسترز ایندین ولز راه یافت. نتیجه: (۱-۶ ۳-۶)
ماتادور که از سال ۲۰۱۳ طعم قهرمانی در اولین مسترز ۱۰۰۰ امتیازی سال را نچشیده، به دنبال چهارمین قهرمانی خود در ایندین ولز است.

اما در بخش زنان، نائومی اوساکا، مدافع عنوان قهرمانی با شکست برابر بلیندا بنچیچ سوئیسی از دور این رقابت‌ها کنار رفت تا صدرنشینان بخش مردان و زنان هر دو در یک روز از مسابقات حذف شوند. (نتیجه: ۱-۶ ۳-۶)

سیمونا هالپ رومانیایی نیز نتوانست برابر مارکتا وندروشووا، تنیس‌باز ۱۹ ساله به پیروزی برسد و بازیکن اهل چک با خلق یک شگفتی، راهی دور ۱/۴ نهایی شد. (۲-۶ ۶-۳ ۲-۶)

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید