تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۱۸؛ پیش‌نگاهی به بازی‌های دور یک‌چهارم نهایی

0

 تنیس‌فا: تنها ۳ مرحله دیگر برای تعیین قهرمان سومین گرنداسلم سال باقی مانده است. نگاهی داریم به بازی‌های امروز از مرحله یک‌چهارم نهایی ویمبلدون در SW19.

بالای جدول:

راجر فدرر – کوین اندرسون

نتایج بازی‌های رودررو: ۴ بر ۰ به سود فدرر
تعداد بازی‌ها در گرنداسلم: ۰
تعداد بازی‌ها در چمن: ۰
تعداد ست‌هایی که کوین اندرسون پیروز شده: ۰

راجر فدرر در نخستین بازی امروز در کورت ۱ به مصاف اندرسون از افریقای جنوبی می‌رود. استاد سوییسی که تاکنون سرویسش شکسته نشده، اولین بازی جدی خود را در مسابقات امسال ویمبلدون تجربه می‌کند. از آن طرف کوین اندرسون که بالاخره توانسته به جمع ۸ نفر برتر در SW19 راه پیدا کند، انگیزه‌های زیادی برای مواجهه با شانس اول قهرمانی دارد. نایب‌قهرمان یو اس اوپن ۲۰۱۷، با شکست تنیس‌بازانی چون سپی، کولشرایبر و مونفیس به این مرحله رسیده و تنها ۲ ست را واگذار کرده است.

پیش‌بینی:
راجر فدرر به مرور به فرم عالی خود در ۱۸ ماه اخیر نزدیک می‌شود و این بازی برایش بهترین فرصت ِ رسیدن به نقطه‌ی ایده‌آل است. در مقابل اندرسون امیدوار است قدرت سرویس خود را تا انتها حفظ کند و از فرصت‌های بدست آمده روی سرویس حریف یا در تایبرک نهایت استفاده را ببرد. شاید این بار طلسم ست نگرفتن مرد افریقایی از استاد چمن شکسته شود؛ اما بعید به نظر می‌رسد اندرسون ۳۲ ساله قطار سریع‌السیر سوییسی را متوقف کند.
برنده فدرر در ۳ ست.

میلوش رائونیچ – جان ایزنر

نتایج بازی‌های رودررو: ۳ بر ۱ به سود ایزنر
تعداد بازی‌ها در گرنداسلم: ۰
تعداد بازی‌ها در چمن: ۰
تعداد تایبرک‌ها: ۷ ست از ۹ ست ممکن

جان ایزنر که پس از چند سال فراز و نشیب، بار دیگر بهترین تنیس خود را ارائه می‌دهد، امیدوار است برای نخستین بار راهی نیمه‌نهایی مسابقات گرنداسلم شود. او تاکنون فقط ۲ ست را در تایبرک مقابل بملمانس از دست داده و با یک نمایش بی‌نقص در برابر استفانوس تیتیپاس یونانی به این مرحله رسیده است. حریف امروز او رائونیچ کانادایی است که در این سال‌ها معمولا تا مراحل پایانی ویمبلدون بالا آمده. وی با شکست تنیس‌بازانی چون جان میلمن، دنیس نواک و مکنزی مک‌دانلد، چهارمین حضورش را در جمع ۸ نفر برتر سومین گرنداسلم سال تجربه می‌کند.

پیش‌بینی:
پیش‌بینی این دیدار بسیار سخت است؛ چون نمی‌دانید قرار است چه اتفاقاتی در تایبرک بیفتد. تک امتیازها و برتری های روحی و ذهنی در لحظات مهم تعیین‌کننده اند و در پایان هر نتیجه‌ای ممکن است رخ دهد. ظاهرا کانادایی دست بالا را دارد، اما شاید نوبت تنیس امریکاست که پس از سال‌ها، یک نماینده در نیمه‌نهایی انفرادی مردان داشته باشد.
برنده ایزنر در ۵ ست.

پایین جدول:

نواک جوکوویچ – کی نیشیکوری

نتایج بازی‌های رودررو: ۱۳ بر ۲ به سود جوکوویچ
نتایج بازی‌ها در گرنداسلم: ۲ بر ۱ به سود جوکوویچ
تعداد بازی‌ها در چمن: ۰
برنده ۱۳ بازی آخر: نواک جوکوویچ

به نظر می‌رسد نوله بالاخره از نظر فنی به فرم ایده‌آل خود نزدیک می‌شود؛ اما این افسانه تنیس جهان برای رسیدن دوباره به قله و بازیابی ِ ذهنیت برنده‌اش، به یک پیروزی مهم نیاز دارد. شکست کایل ادموند یک گام جدی رو به جلو برای قصاب بلگراد بود و حذف نیشیکوری ِ سخت‌گوش قدم بعدی است؛ اما آن برد مهم اگر رخ دهد، در نیمه‌نهایی است. البته ژاپنیِ فرز هم قصد تسلیم زودهنگام ندارد. نیشیکوری که شاید چمن برایش نامناسب‌ترین سطح ممکن است، با شکست تنیس‌بازانی چون ایستومین، کیریوس و گولبیس که عملکرد خوبی در این زمین‌ها دارند، برای نخستین بار به یک‌چهارم نهایی ویمبلدون رسیده است و رویای نیمه‌نهایی در سر دارد.

پیش‌بینی:
هر دو تنیس‌باز بعد از مدت‌ها در فرم خوبی قرار دارند. شانس جوکوویچ بسیار بیشتر است، اما نیشیکوری -حداقل در یو اس اوپن- نشان داده که می‌تواند شگفتی‌ساز شود. ست اول نقش مهمی در تعیین برنده دارد و اگر قصاب بلگراد بازی را عالی شروع کند، مرد ژاپنی شانس زیادی نخواهد داشت.
برنده جوکوویچ در ۴ ست.

رافائل نادال – خوان مارتین دل‌پوترو

نتایج بازی‌های رودررو: ۱۰ بر ۵ به سود نادال
نتایج بازی‌ها در گرنداسلم: ۴ بر ۱ به سود نادال
نتایج بازی‌ها در چمن: ۲ بر ۰ به سود نادال
نتیجه تنها مصاف در ویمبلدون: ۳-۱ نادال (۲۰۱۱)

امروز در دومین بازی استادیوم مرکزی، سلطان خاک که پس از ۷ سال به یک‌چهارم نهایی مسابقات راه پیدا کرده در برابر یکی از سخت‌ترین حریفان خود در این سال‌ها قرار می‌گیرد: برج تاندیل. تنیس‌باز آرژانتینی که اگر مصدومیت امانش دهد، می‌تواند یکی از شانس‌های قهرمانی در گرنداسلم‌ها باشد، امیدوار است پس از ۹ سال نادال در یک بازی ۳ از ۵ مغلوب کند. شاید پیش از آغاز مسابقات، دل‌پوترو شانس بیشتری برای صعود به نیمه‌نهایی داشت، اما گره‌خوردن بازی‌اش در مقابل ژیل سیمون نشانه‌ای است برای اینکه شانس بیشتر را به ماتادور بدهیم. نادال تاکنون ستی را از دست نداده و حالا که به جمع ۸ نفر برتر رسیده، نمی‌خواهد شانس حضوری دیگر در فینال ویمبلدون را به‌راحتی از دست بدهد.

پیش‌بینی:
طی سال‌های اخیر، هیچ‌کدام از دو تنیس‌باز بهترین نتایج خود را در ویمبلدون نگرفته اند، اما پیش‌تر نشان داده‌اند اگر پایش بیفتد، توانایی خوبی برای ارائه یک نمایش خوب در چمن دارند. برج تاندیل معمولا یقه تنیس‌بازان صاحب‌نام را گرفته و اصطلاحا مفت نمی‌بازد؛ ولی آمار و شواهد برتری را به سلطان خاک می‌دهد. نادال تاکنون در این مرحله از ویمبلدون شکست نخورده و احتمالا برتری ذهنی‌اش کلید برد امشبش مقابل دل‌پوترو در یک بازی نزدیک خواهد بود.
برنده نادال در ۴ ست.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید