تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۱۸؛ برد فدرر، نادال و جوکوویچ در «دوشنبه‌ی دیوانه»/حذف پلیشکووا و صعود سرینا ویلیامز به دور ۱/۴ پایانی

0

تنیسفا: در هفتمین روز از رقابت‌های ویمبلدون ۲۰۱۸، چهره‌ی ۷ تنیس‌باز راه‌یافته به دور ۱/۴ پایانی بخش مردان مشخص شد؛ راجر فدرر، رافائل نادال، نواک جوکوویچ، کی نیشیکوری، جان ایزنر، کوین اندرسون و میلوس رائونیچ با برتری برابر حریفان خود راهی مرحله‌ی ۱/۴ پایانی شدند. دیدار دل‌پوتو و سیمون اما به دلیل تاریکی به امروز موکول شد.

در نخستین روز از هفته دوم مسابقات ویمبلدون که به علت برگزاری تمامی بازی‌های مرحله ۱/۸ پایانی مردان و زنان در آن، با نام «دوشنبه‌ی دیوانه» نیز شناخته می‌شود، راجر فدرر موفق شد با پیروزی در برابر آدرین مانارینوی فرانسوی، برای شانزدهمین بار به مرحله‌ی ۱/۴ پایانی راه پیدا کند. (نتیجه: ۴-۶ ۵-۷ ۰-۶)

فدرر که این دیدار را نیز بدون از دست دادن ست پشت سر گذاشت، حالا برای ۳۲ ست متوالی است که در زمین‌های چمن ویمبلدون شکست نخورده و تنها ۲ ست با رکورد پیشین خود فاصله دارد. او هم‌چنین تعداد پیروزی‌های خود در سومین گرند اسلم سال را به ۹۵ در برابر ۱۱ شکست رساند.

اسطوره‌ی سوییسی در مرحله‌ی ۱/۴ پایانی با کوین اندرسون دیدار خواهد کرد؛ اندرسون، بخت هشتم قهرمانی نیز روز گذشته در ۴ ست نزدیک مقابل گائل مونفیس فرانسوی به پیروزی رسید و به دور بعد صعود کرد. (نتیجه: ۶-۷ ۷-۵ ۶-۷ ۶-۷)

فدرر و اندرسون تاکنون ۴ مرتبه برابر یک‌دیگر به رقابت‌ پرداخته‌اند که در هر ۴ بار تنیس‌باز اهل بازل فاتح میدان بوده است. آخرین دیدار این دو به مسابقات مسترز سینسیناتی سال ۲۰۱۵ باز می‌گردد.

برای دنبال کردن اخبار لحظه‌ای رقابت‌های ویمبلدون و تماشای خلاصه مسابقات و هم‌چنین اطلاع از کانال‌های پخش‌کننده گرند اسلم ویمبلدون در کانال تنیسفا عضو شوید

رافائل نادال، بخت دوم قهرمانی ویمبلدون هم مسابقه‌ی خود برابر ییری وسلی را با پیروزی پشت سر گذاشت؛ شماره ۱ جهان با نتایج ۴-۶ ۳-۶ ۳-۶ بر حریف اهل چک خود غلبه کرد تا برای نخستین بار پس از سال ۲۰۱۱، به جمع ۸ نفر برتر ویمبلدون راه پیدا کند.

ماتادور اسپانیایی که به دنبال فتح دوگانه‌ی رولان گاروس-ویمبلدون است، در دور بعد باید به مصاف برنده‌ی دیدار خوان مارتین دل‌پوترو و ژیل سیمون برود. دیدار این دو در ست چهارم (۱-۲ به سود دل‌پوترو در ست‌شماری) به دلیل تاریکی هوا متوقف و به امروز موکول شد.

نواک جوکوویچ، شماره ۱ سابق جهان نیز به حریف جوان خود یعنی کارن خاچانوف، فرصت خودنمایی نداد و با برد سه بر صفر (۲-۶ ۲-۶ ۴-۶) برابر این تنیس‌باز اهل روسیه، ضمن کسب ۲۴۸ـمین پیروزی در مسابقات گرند اسلم، به مرحله‌ی ۱/۴ پایانی قدیمی‌ترین تورنمنت تنیس صعود کرد.

ستاره‌ی صرب تنیس جهان با برد در دیدار روز گذشته، توانست برای ۴۱ـمین بار در رقابت‌های چهارگانه گرند اسلم به جمع ۸ نفر پایانی برسد تا در کنار جیمی کانرز، پس از راجر فدرر با ۵۳ حضور، در جایگاه دوم قرار بگیرد.

جوکوویچ در دور ۱/۴ پایانی باید با کی نیشیکوری مسابقه دهد؛ تنیس‌باز اهل ژاپن روز گذشته موفق شد با شکست ارنستس گولبیس در ۴ ست (۰-۶ ۶-۷ ۶-۷ ۶-۴)، به مرحله‌ی بعد برسد. فینالیست سابق اوپن آمریکا، نخستین تنیس‌باز ژاپنی است که از سال ۱۹۹۵ تاکنون، توانسته تا مرحله‌ی ۱/۴ نهایی ویمبلدون صعود کند.

در مسابقه‌ی دیگر، جان ایزنر آمریکایی موفق شد با عبور از سد استفانوس استیپاس، ستاره‌ی نسل آینده تنیس، برای نخستین بار به دور ۱/۴ پایانی رقابت‌های ویمبلدون صعود کند. تنیس‌باز ۲۰۸ سانتی‌متری در دهمین تلاشش برای حضور در جمع ۸ نفر برتر ویمبلدون، موفق به انجام این مهم شد.

گفتنی است ایزنر و فدرر، تنها تنیس‌بازان راه‌یافته به دور ۱/۴ پایانی مسابقات ویمبلدون هستند که در تمامی گیم سرویس‌های خود پیروز شده‌اند.

میلوس رائونیچ، فینالیست سابق ویمبلدون نیز موفق شد با شکست مکنزی مک‌دانلد آمریکایی، برای چهارمین بار به ۱/۴ نهایی ویمبلدون برسد و حریف ایزنر در مرحله‌ی بعد شود. (نتیجه: ۲-۶ ۷-۶ ۴-۶ ۳-۶) تنیس‌باز ۲۷ ساله کانادایی در دیدار روز گذشته خود توانست ۳۷ ضربه‌ی ایس به ثمر برساند.

در بخش زنان، تنها تنیس‌باز باقیمانده از ۱۰ سید نخست مسابقات هم از دور رقابت‌ها کنار رفت؛ کارولینا پلیشکووا با شکست ۰-۲ (۶-۷ ۳-۶) برابر کی‌کی برتنز هلندی، از گردونه رقابت‌های ویمبلدون حذف شد.

سرینا ویلیامز، قهرمان ۷ دوره تورنمنت ویمبلدون اما با اقتدار و در ۶۲ دقیقه، برابر یوگینیا رودینا به برتری رسید و به مرحله‌ی بعد صعود کرد. ویلیامز که به دنبال تاریخ‌سازی و کسب ۲۴ـمین عنوان گرند اسلم خود است، روز گذشته ۱۸ـمین پیروزی متوالی خود در سومین گرند اسلم سال را به‌دست آورد.

در مسابقات دیگر، انجلیک کربر، یلنا اوستاپنکو، یولیا گرگس، کامیلا جورجی، دومینیکا سیبولکووا و داریا کاساتکینا به ترتیب برابر بلیندا بنچیچ، الکساندرا ساسنوویچ، دونا وکیچ، اکاترینا ماکارووا، سو-وه شه و الیسون فن اویتفان به برتری رسیدند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید