تنیس فا

پیش‌نگاهی به دیدار تیم‌های دیویس کاپ ایران و چین تایپه در مرحله‌ی پلی‌آف گروه ۲ آسیا و اقیانوسیه

0

تنیسفا: تیم‌های ملی دیویس کاپ ایران و چین تایپه در مرحله‌ی پلی‌آف از گروه ۲ آسیا/اقیانوسیه از روز شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ به مدت دو روز در کشور چین تایپه به مصاف یک‌دیگر خواهند رفت.

مرحله پلی‌آف مسابقات جام دیویس ۲۰۱۸ در گروه دوم منطقه آسیا/اقیانوسیه از روز شنبه آغاز خواهد شد و تیم ملی تنیس ایران برای بقا در این گروه به مصاف تیم چین تایپه می‌رود. میزبانی این دور از مسابقات را کشور چین تایپه بر عهده دارد.

تیم‌های ایران و چین تایپه تاکنون ۲ مرتبه در تاریخ رقابت‌های جام دیویس مقابل یک‌دیگر قرار گرفته‌اند؛ دیدار نخست به فینال مسابقات گروه ۲ در سال ۱۹۹۴ بازمی‌گردد که تیم چین تایپه موفق شد در زمین خود تیم ایران را که با ترکیب منصور بهرامی، رامین رزیانی و کامیاب درفشی جوان در مسابقات حاضر شده بود، با نتیجه ۱-۴ شکست دهد.

اما در دومین و آخرین رویارویی این دو تیم که در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات گروه دوم آسیا و اقیانوسیه سال ۱۹۹۷ اتفاق افتاد، تیم ملی ایران موفق شد با درخشش منصور بهرامی و رامین رزیانی انتقام شکست دیدار قبل را بگیرد و تیم چین تایپه را با نتیجه ۱-۴ در مجموعه ورزشی انقلاب تهران از پیش رو بردارد.

پس از گذشت حدود ۲۱ سال از آخرین مصاف تیم‌های ملی ایران و چین تایپه، دو تیم حالا برای بقا در گروه دو آسیا و اقیانوسیه در برابر یک‌دیگر صف‌آرایی خواهند کرد.

تیم ایران در این دیدار با ترکیب شاهین خالدان، اشکان شکوفی، امیروالا معدنچی، امیرحسین بادی، بهروز کارگران و به سرمربی‌گری سعید احمدوند حضور پیدا خواهد کرد.

شاگردان احمدوند برای پیروزی در این دیدار اما کار دشواری در پیش خواهند داشت چراکه تیم چین تایپه از دو بازیکن رده بالا در ترکیب خود بهره می‌برد؛ جیسون یونگ، شماره ۱۵۷ کنونی جهان که در مسابقات تور چلنجر حضور فعالی دارد و سون هوا یانگ با رتبه ۲۵۰ جهان که او نیز عموما در رقابت‌های چلنجر و فیوچرز شرکت می‌کند. یو سیو سو، شن یین پنگ و چنگ پنگ شه سایر نفرات تیم تایپه را تشکیل می‌دهند.

اضافه می‌شود این مسابقات در مرکز تنیس تایپه در پایتخت این کشور برگزار خواهد شد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید