فینال تور جهانی تنیس مردان؛ پیش‌نگاهی به دیدارهای مرحله نیمه‌نهایی

0

تنیسفا: دور گروهی مسابقات فینال تور جهانی تنیس مردان روز گذشته با مشخص شدن نفرات صعودکننده به مرحله حذفی به پایان رسید.

آخرین روز از مرحله‌ی گروهی مسابقات فینال تور جهانی مردان روز جمعه در گروه پیت سمپراس پیگیری شد و در دیدار نخست، داوید گوفن بلژیکی که در مسابقه دوم خود شکست سختی مقابل دیمتروف متحمل شده بود،‌ موفق شد دومینیک تیم اتریشی را به راحتی و در دو ست متوالی (۱-۶ ۴-۶) مغلوب کند. گوفن با پیروزی در این دیدار دومین برد خود در مرحله گروهی را به دست آورد و برای نخستین بار به مرحله‌ی نیمه‌نهایی این رقابت‌ها راه پیدا کرد.

در دیدار بخش شب نیز گریگور دیمیتروف بلغار که پیش از این و با پیروزی در دو دیدار نخست خود صعودش به عنوان صدرنشین را قطعی کرده بود، در مسابقه‌ای که جنبه تشریفاتی داشت برابر پابلو کارنیو بوستا قرار گرفت و با ارائه یک نمایش بی‌نقص تنیس‌باز اسپانیایی را در دو ست پیایی (۱-۶ ۱-۶) در هم کوبید و با اقتدار راهی دور نیمه‌پایانی شد.

به این ترتیب در پایان مرحله گروهی مسابقات لندن ۲۰۱۷، راجر فدرر و جک ساک به ترتیب به عنوان نفرات اول و دوم از گروه بوریس بکر و گریگور دیمیتروف و داوید گوفن به عنوان نفرات برتر گروه پیت سمپراس به دور حذفی رقابت‌ها راه یافتند.

فدرر – گوفن

 راجر فدرر و داوید گوفن از ساعت ۱۷:۳۰ امروز مسابقه نخست مرحله نیمه‌نهایی را برگزار خواهند کرد. این دو پیش از این شش بار مقابل هم به میدان رفته‌اند که اسطوره سوییسی در هر ۶ مسابقه‌ توانسته حریف بلژیکی خود را شکست دهد. دیدار امروز اولین رویارویی این دو در لندن به حساب می‌آید. گوفن اولین حضور خود در دور نیمه‌پایانی مسابقات را تجربه می‌کند و فدرر ۳۶ ساله که یکی از درخشان‌ترین فصل‌های دوران ورزشی خود را تجربه می‌کند، برای ۱۴ـمین بار در این مرحله از رقابت‌ها حاضر می‌شود.

با توجه به رویارویی‌های گذشته‌ی این دو تنیس‌باز و فرم نسبتا مطلوب فدرر انتظار می‌رود که قهرمان ۶ دوره مسابقات بار دیگر بتواند حریف بلژیکی خود را شکست دهد. گفتنی است گوفن هفته آینده در فینال رقابت‌های دیویس کاپ امید اصلی تیم کشورش برابر فرانسه خواهد بود؛ دیداری که احتمالا اولویت اصلی او در پایان رقابت‌های فصل ۲۰۱۷ می‌باشد.

پخش زنده رقابت‌های فینال تور جهانی تنیس مردان در لندن؛ کلیک کنید.

دیمیتروف – ساک

این دو تنیس‌باز هر دو نخستین حضور خود در این مسابقات را تجربه می‌کنند. دیمیتروف با ۳ پیروزی به مرحله حذفی راه پیدا کرده و ساک با ۲ پیروزی و یک شکست به جمع چهار نفر برتر مسابقات رسیده است. در چهار مصاف قبلی این دو بازیکن، ساک با ۳ پیروزی دست بالا را دارد. از طرف دیگر، تنیس‌باز اهل هاسکوفو بلغارستان عملکرد فوق‌العاده‌ای را در دور گروهی از خود نشان داده و در دو دیدار آخر خود در مجموع تنها ۴ گیم را واگذار کرده است. بنابراین پیش‌بینی می‌شود دیمیتروف به روند خوب خود در این رقابت‌ها ادامه دهد و با شکست ساک راهی دیدار فینال شود. این دیدار ساعت ۲۳:۳۰ به وقت ایران آغاز خواهد شد.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید