فینال تور جهانی تنیس مردان در لندن؛ داوید گوفن با شکست راجر فدرر شگفتی آفرید.

0

تنیسفا: راجر فدرر با قبول شکست مقابل داوید گوفن بلژیکی از دور رقابت‌های فینال تور جهانی کنار رفت.

دیدار نخست از مرحله نیمه‌نهایی مسابقات فینال تور جهانی در لندن با یک شگفتی بزرگ همراه بود؛ داوید گوفن، تنیس‌باز بلژیکی که در تمامی رویارویی‌های قبلی خود برابر راجر فدرر شکست خورده بود، موفق شد در دیداری سه سته (۴-۶ ۳-۶ ۶-۲) برای اولین بار مقابل الگوی دوران نوجوانی‌اش به پیروزی برسد و به دیدار پایانی راه یابد.

این بازیکن ۲۶ ساله همچنین اولین بازیکنی است که در هشت سال اخیر موفق می‌شود نفرات اول و دوم رده‌بندی جهانی را در مسابقات فینال تور جهانی شکست دهد. آخرین بار داویدنکو در سال ۲۰۰۹ توانسته بود این کار را انجام دهد.

گوفن پس از پیروزی در مصاحبه‌ی داخل زمین گفت: «زبان قاصر است. نمی‌توانم توضیح دهم. بسیار خوشحال هستم که به بازی پایانی راه یافته‌ام.»

این اولین حضور گوفن در مسابقات تور جهانی است. وی سال گذشته به عنوان بازیکن ذخیره در این رقابت‌ها حضور داشت و یک بازی مقابل جوکوویچ انجام داد.

فدرر ۳۶ ساله نیز که برای کسب هفتمین عنوان خود در این رقابت‌ها تلاش می‌کرد با شکست در مرحله نیمه‌نهایی از این مهم بازماند. وی با ۷ عنوان قهرمانی (آزاد استرالیا، مسترز ایندین ولز، مسترز مایمی، ۵۰۰ امتیازی هاله، ویمبلدون، مسترز شانگهای و ۵۰۰ امتیازی بازل) به کار خود در فصل ۲۰۱۷ پایان داد.

دیدار دوم مرحله‌ی نیمه‌پایانی مسابقات لندن نیز از ساعت ۲۳:۳۰ به وقت ایران پیگیری خواهد شد و گریگور دیمیتروف مقابل جک ساک به میدان خواهد رفت.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید