تمام قهرمانان مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد آمریکا ۲۰۱۷

0

تنیسفا: چهارمین گرند اسلم سال ۲۰۱۷ بامداد روز دوشنبه با قهرمانی رافائل نادال به پایان رسید. در ذیل قهرمانان رده‌های مختلف این دوره از مسابقات را مشاهده می‌فرمایید:

انفرادی مردان

در بخش انفرادی مردان، رافائل نادال اسپانیایی موفق شد با پیروزی مقابل کوین اندرسون، برای سومین بار جام قهرمانی مسابقات یو اس اوپن را بالای سر ببرد. وی هم‌چنین با این قهرمانی، ۱۶ـمین عنوان گرند اسلم دوران ورزشی خود را به دست آورد. ماتادور حالا ۷۴ قهرمانی در کارنامه‌ی خود دارد.

رافائل نادال، قهرمان بخش انفرادی مردان یو اس اوپن ۲۰۱۷

انفرادی زنان

در قسمت انفرادی زنان، اسلون استیونس آمریکایی توانست با غلبه بر هم‌وطنش، مدیسون کیز، برای نخستین بار عنوان قهرمانی مسابقات اوپن آمریکا را از آن خود کند. او پس از غیبت ۱۱ ماهه به دلیل مصدومیت و در حالی‌که با رنکینگ محافظت شده وارد این مسابقات شده بود، موفق به انجام این مهم شد.

اسلون استیونس، قهرمان بخش انفرادی زنان یو اس اوپن ۲۰۱۷

دونفره مردان

ژان‌ژولین رویر و هوریا تکائو با پیروزی مقابل مارک لوپز و فلیسیانو لوپز، به مقام قهرمانی  مسابقات آزاد آمریکا ۲۰۱۷ در بخش دونفره مردان دست یافتند. این دومین قهرمانی رویر و تکایو در نیویورک بود.

ژان‌ژولین رویر و هوریا تکائو، فاتحان بخش دونفره مردان اوپن آمریکا ۲۰۱۷

دونفره زنان

در این بخش، مارتینا هینگیس و یونگ‌ژان چان با پیروزی مقابل لوسی هرادچکا و کاترینا سینیاکووا، فاتح مسابقات شدند. هینگیس سوییسی با این قهرمانی حالا در مجموع (انفرادی، دونفره زنان و دونفره مختلط) ۲۵ عنوان گرند اسلم در کارنامه‌ی خود دارد.

مارتینا هینگیس و یونگ‌ژان چان، قهرمانان بخش دونفره زنان اوپن آمریکا ۲۰۱۷

دونفره مختلط

جیمی ماری و مارتینا هینگیس با غلبه بر تیم هائو-چینگ چان و مایکل ونوس، به مقام قهرمانی رقابت‌های اوپن آمریکا در بخش دونفره مختلط دست یافتند. ماری با این قهرمانی، سومین عنوان خود را در بخش دونفره مختلط کسب نمود. او پس از پیتر کرتیس در سال ۱۹۶۸، نخستین تنیس‌باز بریتانیایی است که قهرمان رده دونفره مختلط می‌شود. هینگیس و ماری در مسابقات ویمبلدون امسال نیز به مقام قهرمانی نایل آمدند.

مارتینا هینگیس و جیمی ماری، قهرمانان رده دونفره مختلط یو اس اوپن ۲۰۱۷

انفرادی پسران

در رده انفرادی پسران، ییبینگ وو، تنیس‌باز ۱۷ ساله اهل چین توانست با پیروزی مقابل اکسل گلر آرژانتینی قهرمان شود. او اکنون در رده ۴۹۶ جهان قرار دارد.

ییبینگ وو، تنیس‌باز ۱۷ ساله، قهرمان بخش انفرادی پسران اوپن آمریکا ۲۰۱۷

انفرادی دختران

آماندا آنیسیمووای تنیس‌باز ۱۶ ساله آمریکایی در بخش انفرادی دختران موفق شد هم‌وطن ۱۳ ساله خود، کوری گاف را شکست دهد و به مقام قهرمانی دست یابد.

آماندا آنیسیمووا، بازیکن ۱۶ ساله آمریکایی، فاتح بخش انفرادی دختران آزاد آمریکا ۲۰۱۷

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید