مسترز ایندین ولز ۲۰۱۷؛ صعود فدرر بدون انجام بازی، پیشروی جک ساک در صحرای کالیفرنیا

0

تنیسفا: در نیمه‌ی پایین جدول مسترز ایندین ولز از دور یک‌چهارم پایانی، راجر فدرر بدون انجام بازی به مرحله‌ی بعد راه یافت. جک ساک نیز با غلبه بر کی نیشیکوری ژاپنی حریف فدرر سوییسی شد. در بخش زنان، النا وسنینا و اسوتلانا کوزنتسووا به فینال مسابقات راه یافتند.

دور یک‌چهارم نهایی مسترز ایندین ولز به راحتی هر چه تمام‌تر برای راجر فدرر به پایان رسید؛ چراکه با انصراف حریفش یعنی نیک کیریوس همراه بود. کیریوس ساعتی مانده به آغاز مسابقه در پیغامی اعلام کرد که به دلیل بیماری نمی‌تواند در مسابقه‌ی ‌یک‌چهارم نهایی حاضر شود: «متاسفانه به دلیل بیماری نمی‌توانم امروز بازی کنم. در این مرحله فکر می‌کنیم که مسمومیت غذایی باشد. دعا می‌کنم چیزی بیشتر از این نباشد. بعد از سپری کردن یک شب بدون استراحت، دیگر انرژی در من باقی نمانده تا مقابل قهرمان بزرگی مانند راجر بازی کنم.»

جوان ۲۱ ساله استرالیایی در ادامه‌ی پیغام خود افزود: «برای رویارویی با او باید آمادگی کامل داشته باشم. این تصمیم را به آسانی نگرفته‌ام. این‌ها مسابقه‌هایی هستند که ما برای‌شان تمرین می‌کنیم اما من آمادگی ندارم تا پا به زمین مسابقه بگذارم.»

در دیگر دیدار مرحله‌ی یک‌چهارم پایانی اما جک ساک، بزرگ‌ترین پیروزی دوران ورزشی خود را کسب کرد. وی در سه ست و با نتایج ۲-۶ ۶-۲ ۳-۶ کی نیشیکوری، بخت چهارم قهرمانی را از پیش روی برداشت تا برای اولین بار به نیمه‌نهایی یک تورنمنت مسترز راه یابد.

تنیس‌باز آمریکایی احساس خود را این‌گونه توصیف کرد: «این که برای رسیدن به نیمه‌نهایی یکی از تورنمنت‌های مورد علاقه‌تان، در میان تماشاگران خانگی بازی کنید، احساس خیلی خاصی است. جو این‌جا خیلی خوب است. آن‌ها واقعا هوادار شما هستند و نه تنها من را حمایت می‌کنند، بلکه تمام آمریکایی‌ها را نیز حمایت می‌کنند. همین که پیش میروی و یک مسابقه‌ی دیگر بازی می‌کنی، خیلی خوب است.»

بیشتر بخوانید: مسترز ایندین ولز ۲۰۱۷؛ واورینکا و کارنیو بوستا حریف یک‌دیگر در دور نیمه‌نهایی شدند.

در بخش زنان، بازیکنان برای رسیدن به فینال مسابقات تلاش کردند. در اولین دیدار دور نیمه‌نهایی النا وسنینا به مصاف کارولینا کریستینا ملادینوویچ رفت. تنیس‌باز ۳۰ ساله روس در نهایت توانست ملادینوویچ را در دو ست پیاپی شکست دهد و برای نخستین بار به فینال یک تورنمنت رده‌ی «پرمیر مندتوری» برسد. وی برای رسیدن به فینال تنیس‌بازان بزرگی چون آنجلیک کربر و وینس ویلیامز را از پیش روی برداشت.

مسابقه‌ی دوم نیمه‌نهایی نیز بین کارولینا پلیشکووا، بخت سوم قهرمانی و اسوتلانا کوزنتسووای کهنه‌کار برگزار شد. تنیس‌باز ۳۱ ساله روس موفق شد در در دو «تایبریک» شماره ۳ تنیس زنان را شکست دهد و به مرحله‌ی نهایی مسابقات صعود کند. به این ترتیب النا وسنینا و اسوتلانا کوزنتسووا فینال تمام‌روسی مسابقات را رقم زدند.

امشب از دور نیمه‌پایانی بخش مردان از ساعت ۲۱:۳۰ به وقت ایران، استن واورینکا با پابلو کارنیو بوستا و در ادامه راجر فدرر با جک ساک به رقابت خواهند پرداخت. دیدار فینال زنان نیز روز یک‌شنبه برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید