ویدئو: اجرای سرود آلمان نازی در رقابت‌های فد کاپ جنجال به پا کرد!

0

تنیسفا: اجرای سرود ملی آلمان نازی در دیدار میان تیم‌های تنیس آمریکا و آلمان در مسابقات فد‌ کاپ که به میزبانی ایالات متحده در جزیره ماوی هاوایی برگزار می‌شد، خشم ژرمن‌ها را برانگیخت.

در مراسم پیش از آغاز مسابقه‌ی آندریا پتکوویچ از آلمان و الیسون ریسک از امریکا در رقابت‌های فد کاپ، تک‌خوان سرود ملی آلمان، به اشتباه مصرع قدیمی و حذف‌شده‌ی «آلمان، آلمان، برتر از همه، بالاتر از هر کشوری در جهان» که متعلق به دوران حکومت نازی‌ها بود را خواند که این موضوع با اعتراض‌ تیم ملی تنیس آلمان مواجه شد.

گرچه این سرود از دهه ۱۹۲۰ میلادی (دوران جمهوری وایمار) و سال‌ها پیش از دوران حکومت نازی‌ها به عنوان سرود ملی آلمان انتخاب شده، اما بعضی از قسمت‌های آن که تداعی‌کننده حکومت آلمان نازی و آدولف هیتلر، رهبر آن بود، با پایان جنگ جهانی دوم از آن حذف شد و تنها مصرع سوم که با عبارت «اتحاد، عدالت و آزادی» آغاز می‌گردد، باقی ماند.

این اشتباه شوکه‌کننده‌، سبب انتقاد شدید اعضای تیم ملی تنیس آلمان گردید؛ آندریا پتکوویچ در مصاحبه با سایت فدراسیون تینس آلمان، این اتفاق را «هولناک و شوکه‌کننده» و «بدترین تجربه زندگی» خود دانست و گفت: «الان در سال ۲۰۱۷ هستیم که چنین چیزی در آمریکا اتفاق می‌افتد؛ نباید این‌طور باشد. خجالت‌آور است و اوج نادانی آن‌ها را می‌رساند.»

در پی این اتفاق اتحادیه تنیس آمریکا (USTA) که مسئولیت برگزاری این رقابت‌ها را برعهده داشت با انتشار بیانیه‌ای از تیم فد کاپ آلمان و هواداران آن‌ عذرخواهی و تاکید کرد: «ما به هیچ وجه قصد بی‌احترامی نداشتیم. این اشتباه هرگز تکرار نخواهد شد و سرود اصلی در سایر بازی‌های باقی‌مانده استفاده خواهد شد.»

ویدئو این ماجرا را تماشا کنید:

 تیم فد کاپ ایالات متحده در این دیدار با درخشش کوکو ونده‌وی و الیسون ریسک تیم آلمان را با نتیجه ۴ بر صفر شکست داد و موفق شد برای اولین بار از سال ۲۰۱۰ به مرحله نیمه‌پایانی این رقابت‌ها راه یابد.

رقابت‌های تیمی «فد کاپ» بزرگترین و معتبرترین رقابت‌های ملی تنیس زنان در سطح جهان است که هر ساله در شهرهای مختلف و در قالب گروه‌های مختلف “جهانی” و “منطقه‌ای” برگزار می‌شود. «فد کاپ» معادل «دیویس کاپ» در بخش زنان است.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید