تنیس فا

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۲۰؛ جوکوویچ حریف فدرر در نیمه‌نهایی شد

0

نواک جوکوویچ با شکست میلوس رائونیچ حریف راجر فدرر در نیمه‌نهایی اوپن استرالیا شد.

تنیسفا – در دیدار دوم از مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات تنیس آزاد استرالیا، نواک جوکوویچ مدافع عنوان قهرمانی به مصاف میلوس رائونیچ نفر ۳۶ رده‌بندی جهانی رفت و با شکست او در سه ست متوالی برای هشتمین بار به جمع چهار بازیکن برتر این رقابت‌ها راه یافت.

مرد شماره دو تنیس جهان در این مسابقه کار دشواری در برابر حریف بلند قامت خود نداشت و با نتایج ۶ بر ۴، ۶ بر ۳، ۷ بر ۶ به پیروزی رسید. تنها در لحظات پایانی مسابقه مشکل کوچکی برای جوکوویچ پیش آمد و او برای تعویص لنز از استادیوم خارج شد که بعد از چند دقیقه به زمین برگشت و بازی ادامه پیدا کرد.

قهرمان هفت دوره اوپن استرالیا روز پنچ‌شنبه برای صعود به فینال باید در مصافی کلاسیک با رقیب دیرین خود راجر فدرر سوییسی دیدار کند. این پنجاهمین نبرد فدرر و جوکوویچ در رقابت‌های حرفه‌ای تنیس خواهد بود. بازیکن صرب در بازی‌های رو در رو ۲۶-۲۳ از حریف سوییسی خود پیش است. این دو آخرین بار حدود دو ماه پیش در مرحله گروهی مسابقات لندن با هم روبرو شدند که راجر فدرر موفق به شکست جوکوویچ شد.

جوکوویچ درباره دیدار با فدرر گفت: «او یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ است. همیشه گفته‌ام که رقابت با فدرر و نادال از من بازیکن بهتری ساخت و من را به بازیکنی که امروز هستم تبدیل کرد. امیدوارم در مسابقه نیمه‌نهایی بازیکن شایسته‌تر پیروز شود»

اما در مسابقه نخست مرحله یک‌چهارم پایانی، راجر فدرر به مصاف تنیس سندگرن آمریکایی رفت و پس از اینکه هفت بار او را در کسب امتیاز نهایی ناکام گذاشت برای ۱۵ـمین بار به نیمه‌نهایی اوپن استرالیا (۴۶ـمین بار درگرند اسلم‌ها) رسید.

در بخش زنان نیز، بامداد امروز به وقت ایران، سوفیا کنین تنیس‌باز ۲۱ سالهٔ آمریکایی به مصاف اونس جابر تونسی رفت و در دو ست متوالی و با نتایج مشابه ۶ بر ۴ به پیروزی رسید تا برای نخستین بار به نیمه‌نهایی اپن استرالیا صعود کند. اشلی بارتی زن شماره یک تنیس جهان هم در مسابقه دوم در مقابل پترا کویتووا قهرمان دو دوره ویمبلدون به میدان رفت و با نتایج ۷ بر ۶ و ۶ بر ۲ او را شکست داد تا اولین زن استرالیایی لقب بگیرد که از سال ۱۹۸۴ به این سو به مرحله نیمه‌نهایی اولین گرند اسلم سال می‌رسد.

1.5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید