تنیس فا

برندگان جوایز اتحادیه تنیس مردان در سال ۲۰۱۹

0

تنیسفا – اتحادیه تنیس‌ مردان “ATP” روز گذشته برندگان جوایز سالیانه خود را اعلام کرد.

صدرنشین نهایی

جایزه «صدرنشین نهایی» در سال ۲۰۱۹ به رافائل نادال اسپانیایی رسید که توانست در ۳۳ سالگی فصل را با رتبۀ نخست به پایان برساند. او مسن‌ترین بازیکنی است که توانسته تاکنون به این مهم دست یابد. جایزه صدرنشین نهایی در بخش دونفره نیز به خوان سباستین کابال و رابرت فرح رسید.

بهترین بازگشت سال

جایزۀ بهترین بازگشت سال در فصل ۲۰۱۹ به اندی ماری بریتانیایی تعلق گرفت. ماری ذر ابتدای سال در تصمیمی شوکه‌کننده اعلام کرد که قصد خداحافظی از تنیس را دارد، اما بعد از جراحی موفقیت آمیزی داشت که نسبت به بازگشت به مسابقات خوش‌بین شد.

وی که حدود ۲۰ روز پس از گرند اسلم اپن استرالیا مفصل ران خود را جراحی کرد، در ماه ژوئن در بخش دونفرۀ رقابت‌های کوئینز به‌همراه فلیسیانو لوپز به مسابقات حرفه‌ای بازگشت و با قهرمانی در این مسابقات، تحسین همگان را برانگیخت. در ماه آگوست، ماری با حضور در مسابقات سینسیناتی به رقابت‌های ردۀ انفرادی برگشت. او در ادامه با فتح مسابقات ۲۵۰ امتیازی انتورپ، دست به کاری غیرممکن زد و پس از دو سال اولین قهرمانی خود را جشن گرفت.

بیشترین پیشرفت سال

جایزۀ بیشترین پیشرفت سال به متئو برتینی، جوان ۲۳ سالۀ ایتالیایی اهدا شد. برتینی ۱۹۶ سانتی‌متری فصل را با رتبۀ ۵۴ آغاز و با رتبۀ ۸ به پایان رساند و توانست جام قهرمانی را در تورنمنت‌های بوداپست و اشتوتگارت بالای سر ببرد. برتینی که از سال ۲۰۱۵ به عضویت تنیس‌بازان حرفه‌ای ATP درآمده است، امسال در گرند اسلم آزاد آمریکا موفق شد تا جمع ۴ نفر برتر صعود کند.

ستاره نوظهور

یانیک سینر، بازیکن ۱۸ سالۀ ایتالیایی این جایزه را از آن خود کرد. او تحت هدایت ریکاردو پیاتی، مربی برجستۀ ایتالیایی و آندره‌آ ولپینی، پیشرفت قابل‌توجهی در سال ۲۰۱۹ داشت و از ردۀ ۵۵۳ به ردۀ ۷۸ جدول رسید. جوان اهل سن‌کاندیدو در سال جاری توانست در تورنمنت جوانان میلان به عنوان قهرمانی دست پیدا کند.

جایزه اخلاق استفان ادبرگ

جایزه اخلاق در سال ۲۰۱۹ برای دومین سال متوالی به رافائل نادال اسپانیایی رسید. این برای سومین بار است که ماتادور موفق به دریافت این جایزه می‌شود. جایزه اخلاق که به افتخار استفان ادبرگ، اسطوره‌ سوئدی دنیای تنیس نام‌گذاری شده، با رأی بازیکنان انتخاب می‌گردد.

جایزه فعالیت‌های بشردوستانه آرتور اش

کوین اندرسون تنیس‌باز اهل آفریقای جنوبی این جایزه را به خود اختصاص داد. اندرسون حامی چند بنیاد خیریه در نقاط مختلف جهان است. فعالیت‌های بشردوستانه اندرسون شامل رسیدگی به کودکان بی‌بضاعت و کمک به حیوانات می‌شود.

بازیکن محبوب هواداران

این جایزه برای ۱۷ـمین سال متوالی به راجر فدرر، اسطورۀ سوئیسی ۳۸ ساله رسید. فدرر از سال ۲۰۰۳ این جایزه را از آن خود می‌کند. او امسال با فتح رقابت‌های دوبی، به دومین بازیکنی در تاریخ تبدیل شد که ۱۰۰ عنوان قهرمانی کسب می‌کند. او در ادامۀ فصل در تورنمنت‌های مسترز مایمی، ۵۰۰ امتیازی هاله و ۵۰۰ امتیازی بازل نیز به جام قهرمانی دست یافت. باب و مایک برایان، دوقلوهای افسانه‌ای تنیس نیز جایزۀ بازیکن محبوب هواداران را در بخش دونفره از آن خود کردند.

بهترین مربی سال

ژیل سروارا، مربی فرانسوی دنیل مدودف، ستاره جوان روس، جایزۀ بهترین مربی سال را کسب کرد. مدودف تحت هدایت سروارا فصل خیره‌کننده‌ای را پشت سر گذاشت و ضمن رسیدن به فینال ۹ تورنمنت (شامل ۶ فینال متوالی در فصل هارد کورت آمریکای شمالی) موفق شد سال را در رتبۀ ۴ جدول رده‌بندی به اتمام برساند. مدودف با مربی‌گری سروارا ۴ عنوان قهرمانی (شامل رقابت‌های صوفیه، مسترز سینسیناتی، مسابقات سن‌پترزبورگ و مسترز شانگهای) به دست آورد. مدودف هم‌چنین در رقابت‌های گرند اسلم اپن آمریکا به فینال رسید و نبردی حماسی و جذاب را مقابل نادال به نمایش گذاشت.

بهترین تورنمنت‌ها

بهترین تورنمنت‌های سال ۲۰۱۹ نیز معرفی شدند؛ مسترز ایندین ولز در بخش تورنمت‌های مسترز و رقابت‌های آکاپولکو در مکزیک و دوحۀ قطر نیز به‌ترتیب بهترین مسابقات سال در بخش ۵۰۰ امتیازی و ۲۵۰ امتیازی لقب گرفتند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید