تنیس فا

دهمین قهرمانی راجر فدرر در زادگاهش

0

اسطوره ۳۸ ساله سوییسی برای دهمین بار قهرمان مسابقات تنیس ۵۰۰ امتیازی بازل شد.

تنیسفا – راجر فدرر تنیس‌باز پرآوازه سوییسی با پیروزی قاطع برابر الکس د مینور استرالیایی جام قهرمانی مسابقات بازل را بالای سر برد.

مرد شماره سه تنیس جهان در دیدار پایانی این رقابت‌ها که ۶۸ دقیقه به درازا کشید موفق شد حریف ۲۰ ساله خود را در دو ست متوالی و با نتایج مشابه ۶ بر ۲ مغلوب کند.

او پس از قهرمانی گفت: «مسابقه کوتاه و در عین حال خوبی بود. چند گیم اول نزدیک دنبال شد و چند امتیاز عالی داشتیم. در فاز هجومی عملکرد خوبی از خود ارائه دادم و کم‌اشتباه ظاهر شدم. الکس هم تورنمنت خوبی را پشت سر گذاشت و فکر می‌کنم ما هر دو باید خوشحال باشیم. رسیدن به دهمین قهرمانی در زادگاهم فوق‌العاده است.»

مسابقات بازل دومین تورنمنتی است که تنیس‌باز سوییسی در آن موفق به کسب ۱۰ جام می‌شود. او امسال در رقابت‌های چمن هاله نیز توانست تعداد عناوین خود را دو رقمی کند.

فدرر با فتح بازل به چهارمین قهرمانی خود در سال ۲۰۱۹ رسید و تعداد جام‌هایش را به عدد ۱۰۳ رساند تا یک قدم به دیگر به رکورد جیمی کانرز آمریکایی (۱۰۹ عنوان) نزدیک شود.

اما در رقابت‌های تنیس ۵۰۰ امتیازی وین که همزمان با مسابقات بازل انجام می‌شد، دومینیک تیم اتریشی موفق شد جام را در خانه نگه دارد. مرد شماره پنج تنیس جهان در دیدار پایانی این رقابت‌ها با حساب دو بر یک (۳-۶ ۴-۶ ۶-۳) از سد دیه‌گو شوآرتزمن آرژانتینی عبور کرد تا برای اولین‌بار در این تورنمنت خانگی قهرمان شود.

این پنجمین قهرمانی تیم در سال ۲۰۱۹ و شانزدهمین جام دوران حرفه‌ای او محسوب می‌شود.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید