تنیس فا

نادال در یک‌قدمی نوزدهمین گرند اسلم/ راه‌یابی مدودف به فینال اپن آمریکا

0

با برگزاری دیدارهای نیمه‌پایانی بخش مردان در گرند اسلم آزاد آمریکا ۲۰۱۹، رافائل نادال و دنیل مدودف به فینال رقابت‌ها راه یافتند.

تنیسفا – مسابقات تنیس یو اس اپن ۲۰۱۹ بامداد امروز با انجام دیدارهای دور نیمه‌پایانی در بخش مردان ادامه یافت و رافائل نادال اسپانیایی با برتری ۰-۳ مقابل متئو برتینی برای پنجمین بار دوران حرفه‌ای خود راهی فینال چهارمین گرند اسلم سال شد. (نتیجه: ۱-۶ ۴-۶ ۶-۷)

این ۲۷ـمین حضور نادال در فینال یک تورنمنت گرند اسلم به‌شمار می‌رود.

ماتادور حالا در کنار فدرر تنها بازیکنی است که توانسته در هر چهار گرند اسلم دست کم ۵ بار به فینال برسد.

خرید محصولات رافائل نادال در فروشگاه اینترنتی تنیسفا 

نادال پس از بازی اظهار داشت: «پس از مشکلاتی که در ابتدای فصل داشتم، بازگشت به جایگاهی که امروز در آن قرار دارم اهمیت زیادی دارد… اما هنوز یک مسابقۀ مهم در فینال باقی مانده است. تلاشم را می‌کنم تا با آمادگی کامل در آن حضور پیدا کنم… خیلی خوشحال هستم. حضور در یک فینال دیگر در مسابقات گرند اسلم و یک فینال دیگر در فلاشینگ مدوز برایم اهمیت ویژه‌ای دارد.»

بازیکن اهل مایورکا حالا تنها یک پیروزی با ۱۹ـمین عنوان گرند اسلم خود و رسیدن به یک‌قدمی فدرر در تعداد عناوین این مسابقات فاصله دارد. او برای دستیابی به این مهم در دیدار پایانی باید با دنیل مدودف دیدار کند؛ مدودف نیز بامداد امروز با پشت سر گذاشتن گریگور دیمیتروف در ۳ ست پیاپی، برای نخستین بار به فینال یک تورنمنت گرند اسلم رسید. (نتیجه: ۳-۶ ۴-۶ ۵-۷)

این تنیس‌باز ۲۳ ساله چهارمین بازیکن اهل روسیه است که به فینال یکی از گرند اسلم‌های ۴ گانه صعود می‌کند. پیش از او، مارات سافین آخرین بازیکن روسی بود که در سال ۲۰۰۵ توانست به فینال یک گرند اسلم (آزاد استرالیا) راه پیدا کند.

بازیکن اهل مسکو که بهترین روزهای دوران حرفه‌ای خود را سپری می‌کند، روز گذشته موفق شد ۵۰ـمین برد خود در فصل ۲۰۱۹ را به دست بیاورد. او در ۲۲ دیدار گذشته خود در فصل هارد کورت آمریکای شمالی تنها در دو مسابقه متحمل شکست شده است.

نادال و مدودف بامداد روز دوشنبه برای دومین بار به مصاف هم خواهند رفت. در تنها رویارویی این دو که چند هفته پیش در فینال مسترز کانادا ۲۰۱۹ رخ داد، نادال به‌راحتی موفق شد حریف جوانش را مغلوب کند.

اضافه می‌شود در مسابقات بخش دونفرۀ مردان، خوان سباستین کابال و رابرت فرح با پیروزی مقابل مارسل گرانویرز و هوراسیو زبایوس، دومین گرند اسلم متوالی خود را فتح کردند. (نتیجه: ۵-۷ ۴-۶)

خوان سباستین کابال و رابرت فرح / Reuters ©

4.7/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید