تنیس فا

نهمین قهرمانی نادال در مسترز رم با شکست جوکوویچ در فینال

0

سلطان خاک با بالا بردن جام قهرمانی در پایتخت ایتالیا به ناکامی‌های خود در سال ۲۰۱۹ پایان داد.

تنیسفا – رافائل نادال با غلبه بر نواک جوکوویچ در فینال رقابت‌های تنیس مسترز رم، نهمین عنوان خود در این مسابقات را به دست آورد.

ماتادور در این مسابقه که ۲ ساعت و ۲۵ دقیقه به طول انجامید، حریف صرب را در ۳ ست (۱-۶ ۶-۴ ۰-۶) مغلوب کرد و انتقام شکست آزاد استرالیا را از او گرفت.

مرد شمارۀ ۲ تنیس جهان در ست اول رقیب دیرینش را با نتیجۀ قاطع ۶ بر صفر در هم کوبید که اتفاقی بی‌سابقه در دیدارهای بین این دو بود؛ در ۵۳ مصاف قبلی، هیچ‌یک نتوانسته بودند دیگری را با این نتیجه که اصطلاحاً به آن “Bagel” می‌گویند شکست دهند.

نادال با این قهرمانی به ۳۴ـمین مسترز خود دست یافت و با پیشی گرفتن از جوکوویچ، مجدداً به تنهایی رکورددار قهرمانی در مسابقات مسترز شد. بازیکن صرب هفتۀ پیش با قهرمانی در مادرید توانسته بود با رکورد نادال در تعداد عناوین مسترز برابری‌ کند.

تنیس‌باز اهل مایورکا که با فتح رم، سرانجام توانست اولین عنوان خود در فصل ۲۰۱۹ را دشت کند، پس از مسابقه گفت: «این جام برایم ارزش زیادی دارد. رم یکی از بزرگ‌ترین تورنمنت‌های سال و بخشی از تاریخ ورزش ماست. بردن دوباره آن مهم‌ترین هدف من بود… بیشتر برای قهرمانی خوشحالم تا شکست جوکوویچ. به‌خصوص که سطح بازی‌ام‌ امروز خیلی بالا بود… صادقانه بگویم برایم فرقی نمی‌کند یک‌ ست را ۶-۰ ببرم یا ۶-۴. به این مسائل زیاد اهمیت نمی‌دهم.»

گرچه تنیس‌باز اسپانیایی در اکثر دقایق مسابقه، بازیکن برتر میدان بود اما جوکوویچ هم از بازی‌های قبلی خود خسته به نظر می‌رسید و در فینال با روزهای خوبش فاصله داشت. مرد شماره یک تنیس جهان که به دنبال پنجمین قهرمانی خود در رم بود، پس از شکست برابر نادال گفت: «خوشحالم که توانستم بازی را سه سته کنم. به‌خصوص بعد از ست اول که نادال کاملاً بر بازی مسلط بود. امروز کمی انرژی‌ام‌ کم بود و انگار همیشه یک قدم عقب بودم که این موضوع در سمت بکهند مشخص‌تر بود و نادال هم‌ به‌خوبی از آن بهره برد. او در طول هفته عالی کار کرد و امروز هم خیلی قوی بود.»

نادال با دفاع از عنوان قهرمانی خود در پنجمین مسترز سال، ۱۰۰۰ امتیاز به همراه ۹۵۸,۰۵۵ یورو جایزۀ نقدی کسب کرد.

اما در بخش زنان، کارولینا پلیشکووا، شمارهٔ یک سابق تنیس زنان با شکست یوهانا کونتا در دو ست متوالی عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد. (نتیجه: ۴-۶ ۳-۶)

این سیزدهمین عنوان حرفه‌ای تنیس‌باز اهل چک محسوب می‌شود. او امروز در رده‌بندی جدید در رتبه دوم جدول قرار گرفت.

4.3/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید