تنیس فا

سومین قهرمانی نواک جوکوویچ در مسترز مادرید با شکست استفانوس سیتسیپاس

0

تنیس‌باز صرب با فتح ۳۳ـمین جام مسترز با رکورد رقیب اسپانیایی‌اش برابری کرد.

تنیسفا – نواک جوکوویچ مرد شمارۀ یک تنیس جهان با غلبه بر استفانوس سیتسیپاس، برای سومین بار قهرمان مسترز مادرید شد.

«نوله» در این مسابقه که ۱ ساعت و ۳۳ دقیقه طول کشید، توانست حریف ۲۰ ساله‌اش را با نتایج ۶ بر ۳ و ۶ بر ۴ شکست دهد.

جوکوویچ با این قهرمانی، تعداد جام‌های مسترز خود را به عدد ۳۳ رساند و با رکورد رقیب دیرینش، رافائل نادال برابری کرد‌‌.

او‌ پس از مسابقه گفت: «این‌ مسابقات در کنار گرند اسلم‌ها بزرگترین و بهترین جام‌هایی هستند که ما در تنیس داریم…خیلی خوشحالم. دیروز پس از نیمه‌نهایی گفتم که پیروزی برایم مهم است چون به اعتماد به نفس زیاد نیاز دارم. پس از استرالیا و در چند ماه اخیر خیلی خوب بازی نمی‌کردم و این هفته به دنبال این بودم تا دوباره به سطح اول تنیسم برگردم. مسابقات را خوب آغاز کردم و بدون اینکه ستی را از دست بدهم قهرمان شدم. خیلی خوشحالم.»

این دومین عنوان جوکوویچ در فصل ۲۰۱۹ و ۷۴ـمین عنوان وی در مسابقات حرفه‌ای است. او پس از فتح استرالیا در ژانویه امسال در تورنمنت دیگری قهرمان نشده بود.

تنیس‌باز ۳۱ ساله با قهرمانی در مادرید، ۱/۲۰۲/۵۲۰ یورو جایزۀ نقدی بدست آورد و با کسب ۱۰۰۰ امتیاز، جایگاهش در صدر جدول را مستحکم کرد. او در رده‌بندی جدید اختلاف خود با نادال (نفر دوم جدول) را به ۴۱۷۰ امتیاز رساند.

در سوی مقابل، استفانوس سیتسیپاس که روز شنبه با شکست نادال در نیمه‌نهایی شگفتی‌ساز شد، در فینال با سد جوکوویچ برخورد کرد و ناکام ماند. جوان اهل آتن که دومین حضور خود در فینال یک تورنمنت مسترز را تجربه می‌کرد، قصد داشت به نخستین بازیکن اهل یونان تبدیل شود که در مسابقات ۱۰۰۰ امتیازی مسترز به قهرمانی می‌رسد اما از رسیدن به این مهم بازماند.

او دربارۀ فینال گفت: «نواک مستحق پیروزی بود. فوق‌العاده بازی کرد و کار زیادی از دست من برنمی‌آمد. امروز از لحاظ بدنی آماده نبودم و پاهایم با ذهنم هماهنگ نبودند.»

سیتسیپاس به‌عنوان نایب‌قهرمان ۶۰۸/۷۰۰ یورو جایزه نقدی کسب کرد. او در رده‌بندی جدید که امروز منتشر شد، با دو پله صعود در جایگاه هفتم قرار گرفت که بهترین رتبه او در رده‌بندی به حساب می‌آید.

اضافه می‌شود در بخش زنان مسابقات مادرید، کی‌کی برتنس هلندی توانست در فینال سیمونا هالپ رومانیایی را در دو ست و با نتایج مشابه ۶ بر ۴ مغلوب کند و به قهرمانی برسد. این قهرمانی که مهم‌ترین افتخار ورزشی برتنس محسوب می‌شود، او را در رده‌بندی جدید به رتبه چهارم رساند.

3.3/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید