تنیس فا

ادامه ناکامی‌های نادال در خاک با شکست برابر سیتسیپاس در نیمه‌نهایی مسترز مادرید

0

پس از مونته کارلو و بارسلونا، «سلطان خاک» این بار در مادرید ناکام ماند.

تنیسفا – رافائل نادال با شکست برابر استفانوس سیتسیپاس یونانی، برای دومین سال پیاپی از صعود به فینال مسترز مادرید بازماند.

تنیس‌باز اسپانیایی در این مسابقه که ۲ ساعت و ۳۵ دقیقه به طول انجامید در سه ست و با نتایج ۳-۶ ۶-۲ ۴-۶ از حریف ۲۰ سالۀ خود شکست خورد.

این سومین شکست نادال در مسابقات خاک امسال بود. او پیش‌تر در مونته کارلو و بارسلونا نیز در مرحلۀ نیمه‌نهایی حذف شد.

ماتادور که در رقابت‌های این فصل تاکنون نتوانسته در هیچ تورنمنتی قهرمان شود پس از شکست روز گذشته گفت: «امشب نتوانستم آنچه می‌خواستم را در زمین انجام دهم… احساس می‌کنم بیشتر به خاطر عملکرد بد خودم شکست خوردم تا بازی خوب حریف. این نظر من است و می‌تواند درست نباشد. فکر می‌کنم اگر مثل بارسلونا ۲۰۱۸ یا استرالیای امسال بازی می‌کردم، شکست نمی‌خوردم.»

به این ترتیب سیتسیپاس فردا در فینال به مصاف جوکوویچ می‌رود. تنیس‌باز صرب روز گذشته موفق شد در مصافی تماشایی و نزدیک از سد دومینیک تیم اتریشی عبور کند و راهی فینال شود. (۶-۷ ۶-۷)

جوکوویچ و سیتسیپاس تاکنون تنها یک بار برابر هم به میدان رفته‌اند که به مسابقات مسترز کانادا ۲۰۱۸ برمی‌گردد. در آن مسابقه، جوان اهل آتن موفق شد حریف نامدار خود را مغلوب کند.

سیتسیپاس که هفته گذشته در رقابت‌های اشتوریل به قهرمانی رسید، با غلبه بر نادال توانست انتقام شکست آزاد استرالیا را از او بگیرد.

او پس از مسابقه گفت: «این پیروزی یک دنیا برایم ارزش دارد. خوشحالم که توانستم خودم را ثابت کنم. این یکی از بهترین‌ها مسابقه‌هایم بود.»

شمارۀ ۹ تنیس مردان امروز هفتمین فینال (دومین فینال مسترز) دوران ورزشی خود را تجربه خواهد کرد.

فینال مسترز مادرید ۲۰۱۹

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید