تنیس فا

قهرمانی بارتی در مسابقات ۱۰۰۰ امتیازی مایمی ۲۰۱۹

0

اشلی بارتی با برتری مقابل کارولینا پلیشکووا، عنوان قهرمانی مسابقات مایمی را از آن خود کرد.

تنیسفا – دیدار نهایی مسابقات تنیس مایمی در بخش انفرادی زنان شب گذشته بین اشلی بارتی استرالیایی و کارولینا پلیشکووا از جمهوری چک برگزار شد که در پایان بارتی توانست با شکست دو بر صفر (۶-۷ ۳-۶) حریف قدرتمند خود جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

بارتی با قهرمانی در مسابقات مایمی، مهم‌ترین عنوان دوران حرفه‌ای خود را کسب کرد. این نخستین عنوان بازیکن اهل ایپسویچ استرالیا در یک تورنمنت ردۀ “Premier Mandatory” به حساب می‌آید.

این تنیس‌باز ۲۲ ساله هم‌چنین در رده‌بندی جدید که روز دوشنبه منتشر می‌شود، برای نخستین بار به جمع ۱۰ نفر برتر تنیس زنان (رتبۀ نهم) راه خواهد یافت.

قهرمان یو اس اپن ۲۰۱۸ در ردۀ دونفره، درباره این دستاورد خود به خبرنگاران گفت: «فوق‌العاده است که امروز در چنین موقعیت مهم و مسابقۀ بزرگی، توانستم بازی خوبی ارائه دهم. شکی نیست که به خودم افتخار می‌کنم و خوشحال هستم که به همراه تیم‌ام، این دو هفته را با موفقیت پشت سر گذاشتیم.»

بارتی هم‌چنین با این قهرمانی مبلغ ۱,۳۵۴,۰۱۰ دلار آمریکا جایزه نقدی کسب کرد.

در بخش دونفره مردان نیز باب و مایک برایان، تنیس‌بازهای دوقلوی آمریکایی توانستند زوج استفانوس سیتسیپاس و وسلی کولهُف را در فینال از پیش رو بردارند و از عنوان قهرمانی خود در رقابت‌های مایمی دفاع کنند. این دو برادر اسطوره‌ای که به زودی ۴۱ ساله می‌شوند، شب گذشته ۱۱۸ـمین قهرمانی خود را در مسابقات حرفه‌ای جشن گرفتند. (نتیجه: ۶-۷ ۵-۷)

اضافه می‌شود فینال بخش انفرادی مردان امشب از ساعت ۲۱:۳۰ (به وقت ایران) بین راجر فدرر سوئیسی و جان ایزنر آمریکایی برگزار می‌گردد.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید