تنیس فا

سلطان خاک برای یازدهمین بار در رولان گاروس تاج‌گذاری کرد‌.

0

تنیسفا: رافائل نادال اسپانیایی با شکست دومینیک تیم در فینال مسابقات رولان گاروس ۲۰۱۸، برای یازدهمین بار جام قهرمانی مسابقات را بالای سر برد.

می‌گویند ۳ چیز در زندگی حتمی است؛ مرگ، مالیات و قهرمانی رافائل نادال در رولان گاروس. شماره ۱ تنیس جهان با پیروزی ۰-۳ (۲-۶ ۳-۶ ۴-۶) مقابل دومینیک تیم، برای ۱۱ـمین بار موفق شد عنوان قهرمانی رقابت‌های اوپن فرانسه را از آن خود کند.

پیروزی ماتادور در پاریس، ۱۷ـمین عنوان گرند اسلم را برایش به ارمغان آورد تا بار دیگر تنها سه عنوان با راجر فدرر سوییسی فاصله داشته باشد. نادال ۳۲ ساله در کنار راجر فدرر، کن رزول و راد لیور تنها تنیس‌بازانی هستند که توانسته‌اند پس از ۳۰ سالگی، حداقل ۳ عنوان گرند اسلم به‌دست آورند.

اسطوره اسپانیایی تنیس جهان هم‌چنین در کنار مارگارت کورت استرالیایی تنها بازیکنان تاریخ این رشته ورزشی هستند که قهرمانی در ۱۱ دوره یک تورنمنت گرند اسلم را در کارنامه دارند.

تاریخ‌سازی دوباره‌ی نادال در رولان گاروس موجب شد تا تماشاگران حاضر در مراسم اهدای جام، برای دقایقی به صورت ایستاده این اسطوره‌ی تکرارنشدنی را تشویق کنند که این موضوع با اشک‌ شوق تنیس‌باز اهل مایورکا همراه شد و لحظاتی عاطفی را خلق کرد.

نادال با قهرمانی در آزاد فرانسه، رکورد خود در مسابقات ۳ از ۵ بر روی زمین‌های خاک را به ۱۱۱ پیروزی و تنها ۲ شکست بهبود بخشید. این آمار در رولان گاروس ۸۶ برد و ۲ شکست می‌باشد.

ستاره تنیس جهان از احساسات خود پس از این برد تاریخی گفت: «بازگشت به زمین‌های خاک و پیروزی در مونته‌کارلو، بارسلونا، رم و به طور ویژه اینجا، برایم بسیار هیجان‌انگیز است. آن یک یا دو دقیقه‌ای که تماشاگران من را تشویق کردند بسیار خاص بود. توصیف احساسم در آن لحظه خیلی دشوار است.»

اشک شوق رافائل نادال در مراسم اهدای جوایز رولان گاروس ۲۰۱۸

وی در ادامه اظهار داشت: «کسب دوباره‌ی جام رولان گاروس، چیزی است که واقعا برایم اهمیت دارد و ارزشمند است. همان‌طور که همه می‌دانند، رولان گاروس مهم‌ترین تورنمنت سال برای من است. اما من همیشه این را گفته‌ام که تنیس تنها درباره‌ی گرند اسلم‌ها نیست. تورنمنت‌های بسیاری هستند که اهمیت زیادی دارند. اما رولان گاروس همواره برای من رویدادی ویژه در تقویم مسابقات بوده است.»

نادال با دفاع از عنوان قهرمانی خود در دومین گرند اسلم سال، ۲۰۰۰ امتیاز کسب کرد تا با ۸۷۷۰ امتیاز هم‌چنان در صدر رده‌بندی برترین تنیس‌بازان جهان باقی بماند. وی جایزه‌ی ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار یورویی مسابقات را نیز با خود به خانه برد.

دومینیک تیم اتریشی نیز در اولین تلاشش برای کسب نخستین عنوان گرند اسلم، ناکام ماند. او قصد داشت به دومین اتریشی تاریخ تنیس تبدیل شود که جام قهرمانی یک تورنمنت گرند اسلم را بالای سر می‌برد.

راه‌یابی تیم به فینال مسابقات اوپن فرانسه موجب شد تا وی با یک پله‌ صعود، در جایگاه هفتم رده‌بندی جهانی قرار بگیرد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید