پیش‌نگاهی به دیدار مارین چیلیچ و کایل ادموند در مرحله‌‌ی نیمه‌پایانی تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸

0

تنیسفا: مارین چیلیچ و کایل ادموند در دور نیمه‌پایانی گرند اسلم آزاد استرالیا ۲۰۱۸ به مصاف یک‌دیگر خواهند رفت.

اولین مسابقه از مرحله‌ی نیمه‌پایانی رقابت‌های تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸ بین مارین چیلیچ، بخت ششم قهرمانی و کایل ادموند، شماره ۴۹ جهان برگزار خواهد شد.

در یک سوی میدان، کایل ادموند بریتانیایی قرار دارد که با پشت سر گذاشتن یک تورنمنت رویایی، برای نخستین بار تا این مرحله‌ از یک تورنمنت گرند اسلم بالا آمده است. وی پیش از این در سال ۲۰۱۶ توانسته بود تا دور چهارم مسابقات اوپن آمریکا بالا بیاید. ادموند ۲۳ ساله در مسیر صعود به مرحله‌ی نیمه‌پایانی اوپن استرالیا، بازیکنانی چون کوین اندرسون، نایب قهرمان آزاد آمریکا ۲۰۱۷ و گریگور دیمیتروف، شماره ۳ جهان و قهرمان فینال تور جهانی سال گذشته را پشت سرگذاشته است.

ادموند که در آفریقای جنوبی متولد شده، ششمین بازیکن بریتانیایی در تاریخ تنیس است (بعد از راجر تیلور، جان لوید، گرگ روزدسکی، تیم هنمن و اندی ماری) که به مرحله‌ی نیمه‌پایانی یکی از گرند اسلم‌های ۴ گانه صعود می‌کند.

در سوی دیگر، مارین چیلیچ کروات ایستاده که پس از رسیدن به فینال مسابقات ویمبلدون ۲۰۱۷، بار دیگر به روزهای خوب خود بازگشته است. قهرمان اوپن آمریکا در سال ۲۰۱۴ در مرحله‌ی قبل دست به کار بزرگی زد و از سد رافائل نادال، بخت نخست قهرمانی گذشت. گرچه نادال در این دیدار به دلیل مصدومیت در ست پنجم مجبور به کناره‌گیری از بازی شد اما چیلیچ تا لحظه‌ی آخر جنگید و در نهایت مزد جنگندگی‌اش را گرفت؛ تنیس‌باز ۲۹ ساله برای پنجمین بار حضور در نیمه‌نهایی یک گرند اسلم را تجربه می‌کند و برای دومین بار است که در این مرحله، با یکی از بازیکنان موسوم به «بیگ ۴» یعنی راجر فدرر، رافائل نادال، نواک جوکوویچ و اندی ماری دیدار نمی‌کند.

پخش زنده مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد استرالیا (اوپن استرالیا)

اولین و تنها رویارویی بین چیلیچ و ادموند به مسابقات مسترز شانگهای ۲۰۱۷ بازمی‌گردد که در آن‌جا چیلیچ توانست در ۲ ست پیاپی به پیروزی برسد. با توجه به این‌که چیلیچ سابقه قهرمانی در رقابت‌های گرند اسلم را داشته و به دفعات در دور نیمه‌پایانی این مسابقات حاضر بوده، از تجربه بیشتری برخوردار است که این موضوع می‌تواند برگ برنده او در مصاف با حریف ۱۸۸ سانتی‌متری‌اش باشد. اما ادموند نیز نشان داده که بی‌دلیل تا این مرحله از مسابقات بالا نیامده؛ پیروزی مقابل دیمیتروف که پیش از آن هرگز موفق به شکست او نشده بود، اعتماد به نفس فزاینده‌ای را به وی داده است. در مصاف بین چیلیچ و ادموند، شاهد ضربات رعدآسا از سوی هر دو بازیکن خواهیم بود. ضربات فورهند این دو در تور حرفه‌ای مردان کم‌نظیر است و می‌تواند در جدال امروز تعیین‌کننده باشد.

صرف‌نظر از برنده‌ی دیدار امروز، مسابقات تنیس آزاد استرالیا که ۱۰۶ـمین دوره‌ی آن در حال برگزاری است، یک فینالیست جدید خواهد داشت.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید