تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸؛ روز نهم؛ صعود کایل ادموند و مارین چیلیچ به مرحله نیمه‌پایانی / وداع نادال و دیمیتروف با مسابقات

0

تنیسفا: کایل ادموند و مارین چیلیچ با غلبه بر گریگور دیمیتروف و رافائل نادال، حریف یک‌دیگر در دور نیمه‌پایانی تنیس آزاد استرالیا شدند تا سرزمین کانگوروها شاهد یک فینالیست جدید باشد.

رقابت‌های آزاد استرالیا امروز در نهمین روز خود ادامه پیدا کرد و در بخش روز در ورزشگاه راد لیور، کایل ادموند بریتانیایی با نمایش درخشان خود موفق شد گریگور دیمیتروف، بخت سوم قهرمانی را در ۴ ست (۴-۶ ۳-۶ ۶-۳ ۴-۶) شکست دهد و برای اولین بار به دور نیمه‌پایانی یک تورنمنت گرند اسلم راه یابد. گفتنی است ادموند ۳ هفته قبل در رقابت‌های ۲۵۰ امتیازی بریزبن مقابل دیمیتروف تن به شکست داده بود.

تنیس‌باز ۲۳ ساله همچنین ششمین بازیکن اهل بریتانیا است که پس از حرفه‌ای شدن تنیس، به نیمه‌نهایی مسابقات گرند اسلم می‌رسد. پیش از او راجر تیلور، جان لوید، گرگ روزدسکی، تیم هنمن و اندی ماری توانسته بودند به این مهم دست یابند. او سابقا موفق شده بود در سال ۲۰۱۶ تا مرحله‌ی چهارم اوپن آمریکا بالا بیاید.

پخش زنده مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد استرالیا (اوپن استرالیا)

در دیگر دیدار دور یک‌چهارم پایانی، مارین چیلیچ با انصراف رافائل نادال به دلیل مصدومیت در اوایل ست پنجم (۰-۲ ۲-۶ ۷-۶ ۳-۶ ۶-۳)، به دور بعد راه پیدا کرد و حریف ادموند شد.

رویارویی چیلیچ و ادموند در روز پنج‌شنبه در مرحله‌ی نیمه‌نهایی، دومین رویارویی این دو بازیکن خواهد بود. بخت ششم قهرمانی سال گذشته توانسته بود ادموند را در مسابقات مسترز شانگهای شکست دهد.

بیشتر بخوانید: تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸؛ نادال باز هم مصدوم شد/ مارین چیلیچ با حذف شماره یک تنیس جهان حریف کایل ادموند در مرحله نیمه‌نهایی شد.

در بخش زنان، کرولاین ووزنیاکی، بخت دوم قهرمانی مقابل کارلا سوارز ناوارو به میدان رفت و در پایان توانست در ۲ ساعت و ۱۱ دقیقه مقابل این بازیکن اسپانیایی به پیروزی برسد (۲-۶ ۷-۶ ۰-۶) و به دور نیمه‌پایانی صعود کند.

در مسابقه‌ی دیگر، الیس مرتنز ۲۲ ساله با عملکرد کم‌نقص خود توانست الینا اسویتولینا، بخت چهارم قهرمانی را مغلوب کند (۰-۶ ۴-۶) و حریف وززنیاکی در دیدار نیمه‌نهایی شود.

رقابت‌های بخش دونفره مردان در دور یک‌چهارم پایانی نیز امروز با حذف تیم شماره ۱ جهان همراه بود؛ تیم لوکاژ کوبت و مارسلو ملو با قبول شکست مقابل یان-لیونارد اشتروف و بن مک‌لاکلان (۶-۷ ۷-۶ ۴-۶) از گردونه رقابت‌ها کنار رفتند.

تیم مایک و باب برایان نیز در دیداری آسان برابر مارچین ماتکووسکی و اعصام‌الحق قریشی به برتری دست یافتند (۴-۶ ۱-۶) و راهی مرحله‌ی نیمه‌نهایی شدند.

برنامه مسابقات تنیس آزاد استرالیا – چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید