تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸؛ نادال باز هم مصدوم شد/ مارین چیلیچ با حذف شماره یک تنیس جهان حریف کایل ادموند در مرحله نیمه‌نهایی شد.

0

تنیسفا: رافائل نادال اسپانیایی در میانه‌ی دیدار با مارین چیلیچ دچار آسیب‌دیدگی شد تا تنیس‌باز کروات راهی دور نیمه‌پایانی تنیس آزاد استرالیا شود.

روز نهم از رقابت‌های گرند اسلم اوپن استرالیا با حذف رافائل نادال، بخت نخست قهرمانی همراه بود؛ تنیس‌باز اسپانیایی که در مرحله یک‌چهارم پایانی رقابت‌ها به مصاف مارین چیلیچ رفته بود، در ست پنجم مسابقه از ناحیه ران پا دچار مصدومیت شد و از ادامه بازی باز ماند تا چیلیچ راهی دور نیمه‌نهایی شود. (نتیجه: ۰-۲ ۲-۶ ۷-۶ ۳-۶ ۶-۳)

 نادال که به دنبال فتح دومین عنوان قهرمانی خود در ملبورن بود، در اواخر ست چهارم از ناحیه‌ی ران پا احساس ناراحتی کرد که این موضوع تا ست پنجم ادامه یافت و سرانجام وی را مجبور به کناره‌گیری کرد.

قهرمان آزاد استرالیا در سال ۲۰۰۹ پس از بازی در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد و به سوالات خبرنگاران در مورد مصدومیتش پاسخ داد: «در ست سوم احساس کردم عضلاتم کمی سنگین شده‌اند… در ست چهارم وقتی برای یک دراپ شات حرکت کردم، کمی احساس درد کردم، اما آن لحظه متوجه نشدم وضع چقدر خراب است… در حال حاضر چیزی نمی‌توانم در مورد مصدومیتم بگویم. تشخیص این‌که کدام عضله است، آسان نیست. باید تا فردا صبر کنیم تا تصویربرداری MRI انجام شود. بعد خواهیم فهمید.»

شماره یک تنیس جهان افزود: «امروز این فرصت را داشتم تا یک بار دیگر در یک گرند اسلم به مرحله نیمه‌نهایی صعود کنم، اما این فرصت را از دست دادم. این اتفاق قبلا هم دو بار دیگر برای من در این تورنمنت افتاده بود… نمی‌خواهم بگویم ناامید شده‌ام ولی پذیرفتن این شکست خیلی هم آسان نیست.»

گزیده دیدار نادال – چیلیچ | ۱/۴ پایانی تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸

وی ادامه داد: «من سخت تلاش کردم که به اینجا برسم. ما تمام کارهایی که فکر می‌کردیم برای آماده شدن لازم است انجام دادیم. به نظرم از آمادگی کافی برخوردار بودم. داشتم خوب بازی می‌‌کردم. در مسابقه‌ای حضور داشتم که می‌توانست هر اتفاقی در آن رخ دهد: می‌توانستم ببرم، می‌توانستم ببازم. صادقانه بگویم، او نیز خوب بازی می‌کرد اما من داشتم می‌جنگیدم. ۱-۲ جلو بودم.»

با حذف نادال از رقابت‌ها، مارین چیلیچ برای پنجمین بار راهی دور نیمه‌پایانی یک تورنمنت گرند اسلم شد. حریف چیلیچ در مرحله‌ی بعد، کایل ادموند بریتانیایی است که در دیدار دیگر این مرحله توانست گریگور دیمیتروف، بخت سوم قهرمانی را در ۴ ست ( ۴-۶ ۳-۶ ۶-۳ ۴-۶) شکست دهد و شگفتی بیافریند. ادموند ششمین بازیکن بریتانیایی است که پس از حرفه‌ای شدن تنیس به مرحله‌ی نیمه‌نهایی یک گرند اسلم صعود می‌کند.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید