الکساندر زورف با غلبه بر نواک جوکوویچ قهرمان مسترز رم شد.

0

تنیسفا: الکساندر زورف، تنیس‌باز جوان آلمانی به مقام قهرمانی مسابقات تنیس مسترز رم دست یافت.

الکساندر زورف، ستاره جوان آلمانی موفق شد در فینال رقابت‌های مسترز ۱۰۰۰ امتیازی رم، نواک جوکوویچ، مرد شماره دو تنیس جهان را در دو ست متوالی (۳-۶ ۴-۶) از پیش رو بردارد و اولین عنوان مسترز دوران ورزشی خود را کسب نماید. این دیدار یک ساعت و ۲۰ دقیقه به طول انجامید.

پس از قهرمانی جوکوویچ ۱۹ ساله در مسترز مایمی سال ۲۰۰۷، زورف جوان‌ترین بازیکنی است که در یک تورنمنت مسترز به قهرمان می‌رسد. او یک ماه پیش وارد ۲۰ سالگی شد.

زورف که با نام مستعار «ساشا» نیز شناحته می‌شود، پس از قهرمانی گفت: «باعث افتخار من بود که امروز در برابر یکی از بهترین بازیکنان تاریخ قرار گرفتم. اگر در آینده حتی نیمی از افتخارات نواک را هم کسب کنم، از خودم راضی خواهم بود.»

وی افزود: «از عملکردم در طول هفته خیلی خوشحالم. فکر می‌کنم امروز یکی از بهترین بازی‌های عمرم را انجام دادم. می‌دانستم که از اولین امتیاز بازی باید هجومی کار کنم. مهم بود که نگذارم او کنترل بازی را به دست بگیرد.»

زورف در رده‌بندی جدید جهانی که امروز منتشر شد برای اولین بار در جمع ۱۰ نفر برتر (جایگاه دهم) قرار گرفت.

در سوی دیگر میدان، جوکوویچ که چهارمین فینال پیاپی خود در رم را تجربه می‌کرد، به دنبال کسب ۵ـمین قهرمانی در این مسابقات و ۳۱ـمین عنوان مسترز دوران ورزشی‌اش بود که ناکام ماند.

تنیس‌باز صرب در مراسم اهدای جوایز خطاب به زورف گفت: «قطعا در مسیر درستی قرار داری. امروز فوق‌العاده بازی کردی و استحقاق پیروزی را داشتی.»

جوکوویچ پس از این بازی هم‌چنین اعلام کرد که آندره آغاسی، شماره یک پیشین تنیس مردان جهان را به عنوان مربی خود انتخاب کرده است.

خلاصه دیدار فینال مسابقات تنیس مسترز رم ۲۰۱۷؛ نواک جوکوویچ – الکساندر زورف

اما در دیدار پایانی بخش زنان مسابقات آزاد رم، الینا اسویتولینا، تنیس‌باز ۲۲ ساله اوکراینی مقابل سیمونا هالپ از رومانی به میدان رفت و به رغم شکست در ست اول، موفق شد در ست‌های دوم و سوم به پیروزی برسد و جام قهرمانی این رقابت‌ها را بالای سر ببرد. (نتیجه: ۱-۶ ۵-۷ ۶-۴)

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید