تنیس فا

درگیری هواداران تنیس در المپیک ریو/ دل‌پوترو: این فوتبال نیست!

0

تنیس‌فا: بروز تنش بین تماشاگران برزیلی‌ و آرژانتینی‌ اتفاق تازه‌ای نیست؛ خصوصا وقتی تیم‌های فوتبال این دو کشور مقابل یک‌دیگر قرار می‌گیرند. اما کشیده شدن پای چنین اتفاقاتی به ورزش کم‌حاشیه‌ی تنیس، چیزی است که کمتر شاهد آن بوده‌ایم.

در روز سوم مسابقات تنیس المپیک، خوان مارتین دل‌پوترو در برابر ژوآ سوزا پرتقالی به میدان رفت. همانند دیدار قبلی دل‌پوترو در برابر جوکوویچ که تماشاگران با هو کردن از تنیس‌باز آرژانتینی استقبال کردند، در این بازی هم هوداران برزیلی لحظات سختی را برای این بازیکن اهل تاندیل رقم زدند؛ به خصوص که دلایل بیشتری نیز برای حمایت از حریف وی که اتفاقا به زبان خود آن‌ها (پرتقالی) صحبت می‌کرد، وجود داشت.

دل‌پوترو درباره این اتفاقات گفت: “تماشاگران همیشه جو بی‌نظیری را به وجود می‌آورند. جدا از مسئله درگیری که در ابتدای مسابقه پیش آمد، همه چیز زیبا بود … امیدوارم که دیگر شاهد اتفاقاتی از این دست نباشیم، مردم می‌خواهند از تماشای مسابقات لذت ببرند و ما به آرامش بین هواداران برزیلی و آرژانتینی نیاز داریم. این‌ یک مسابقه تنیس است، نه فوتبال.”

این دیدار جنجالی که قضاوت آن به عهده علی نیلی داور نشان طلای ایرانی بود در نهایت با نتیجه ۲ بر یک به سود دل‌پوترو به پایان رسید.

در ویدئوی زیر قسمت‌هایی از این ماجرا را که در نهایت با دخالت پلیس و ماموران امنیتی مهار شد، مشاهده می‌کنید:

Save

Save

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید